samsung galaxy s6 با سنسور اثر انگشت

+1
+64
1393/10/26 0 65 م.مطلبی

سال گذشته‌ سامسونگ s6 خود را همراه با سنسور اثرانگشت روانه‌ی بازار کرد که در عملکرد با نمونه‌های مشابهی چون iphone 5S و Huawei Ascend Mate7 تفاوت داشت. برای استفاده از این سنسور باید انگشت خود را بر روی کلید Home‌ بکشید .

سامسونگ سال 2014 ، galaxy S5 را همراه با سنسور اثر انگشت ارائه داد و بدنبال آن محصولات دیگری نیز چون گلکسی S5 مینی، گلکسی آلفا، گلکسی تب S و گلکسی نوت ۴ به سنسور اثر انگشت مجهز شدند. اما سنسور اثر انگشت سامسونگ عملکرد چندان جالب ارائه نداده است زیرا در کلید Home قرار داده شد و برای استفاده از آن باید انگشت روی سنسور کشیده شود که به علت مساحت کمِ کلیدِ Home تجربه‌ی چندان جالبی را رقم نمی‌زند. با اینکه ذخیره‌ی چند وجهی اثر انگشت عملکرد سنسور را بهبود بخشید، اما بسیاری از کاربران از این ترفند بی خبرند و آموزشی خوبی برای استفاده از آن نیز ارائه نشده است.

براساس اخبار منتشر شده، سامسونگ در نظر دارد تا سنسور مورد استفاده در گلکسی S6 را تغییر دهد. که کارکرد این سنسور مانند Huawei Ascend Mate7 ، آیفون 5S، 6 و 6 پلاس خواهد بود و دیگر نیازی نیست برای استفاده از این سنسور، انگشت را روی آن کشید.برای بهبود عملکرد این سنسور، اندازه‌ی کلید Home کمی بزرگ‌تر خواهد شد، از این‌رو می‌‌توان فقط با قرار دادن انگشت روی سنسور، قفل گوشی‌هوشمند را باز کرد.

سامسونگ در گلکسی S6 امکانات نرم‌افزاری مختلفی را در رابطه با بکارگیری سنسور اثر انگشت در اختیار کاربر قرار خواهد داد. برای مثال می‌توان به امکان باز کردن قفل گوشی‌هوشمند، ورود به حساب‌‌های کاربری در وب‌سایت‌های مختلف، شناسایی حساب کاربری سامسونگ در زمان خرید محصولات و پرداخت از طریق حساب کاربری PayPal اشاره کرد.

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.