Harmony API جدید لاجیتک با هدف اتصال دستگاه های هوشمند خانگی

+1
+43
1393/10/25 0 31 م.مطلبی

 

لاجیتک امروز بصورت رسمی API هارمونی را به‌عنوان یک بستر نرم‌افزاری باز با هدف ترکیب و اتصال گجت‌ها و ابزار‌های سرگرمی و هوشمند خانگی برای کنترل از طریق یک رابط واحد معرفی کرد. به‌نظر می‌رسد ایده‌ی ارائه‌ی چنین APIهایی برای کنترل تمام ابزار‌های‌هوشمند و متصل به‌هم از طریق یک رابط واحد بسیار محبوب است، چراکه سرویسی با همین کارکرد و با عنوان Neeo در کیک‌استارتر ارائه شده که در مدت کوتاهی موفق به هدف ۵۰٫۰۰۰ دلاری خود برای جذب سرمایه رسید.

لاجیتک همکاری خود را با سرویس‌هایی چون SmartThings، IFتTTT، Ivee و UCIC‌که سرویس‌ها و ابزار‌هایی را چون گجت‌های هوشمند و سرویس‌های ارتباطی توسعه داده‌اند، آغاز کرده است.

لاجیتک اعلام کرده که با استفاده از این API بستر لازم برای ارتباط بیش از ۲۷۰٫۰۰۰ سرویس و گجت در خانه‌های‌هوشمند میسر شده است. برای مثال UCIC امکان استفاده از دستورات صوتی را در بستر هارمونی فراهم خواهد کرد، بطوریکه می‌توان با استفاده از دستورات صوتی، فرمانهایی را برای گجت‌های هوشمند SmartThings‌ صادر کرد. این موضوع در حالت عادی غیرممکن است و API‌هارمونی امکان ارتباط این گجت‌های‌هوشمند و سرویس‌های نرم‌افزاری را میسر می‌کند. لاجیتک اضافه شدن ژست‌های حرکتی را نیز در هارمونی پیش‌بینی کرده است.

برای عنوان نمونه می‌توان از طریق بستر هارمونی، در حالی که روی مبل خود نشسته‌اید، دستوراتی را برای پخش یک فیلم، خاموش کردن چراغ‌ها و کاهش دمای محیط تنها با استفاده از یک رابط کاربری صادر کنید.

منبع: 

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.