5 راه کاهش مصرف اینترنت در گوشی های هوشمند

+1
+49
1393/10/17 1 122 ش.روستایی

راه های کاهش مصرف اینترنت در گوشی های هوشمند:

در سالهای ابتدایی استفاده از تلفن همراه همه چیز در مورد دقایقه‌ها بود، زیرا مردم از تلفن همراه  تنها برای زنگ زدن به یکدیگر استفاده می‌کردند.اما امروزه همه چیز در مورد داده های اینترنتی است

سرعت تبادل اطلاعات افزایش چشمگیری یافته و به سطح گیگابایت بر ثانیه رسیده و درحال حاظر شرکت‌ها هزینه‌های گوناگونی را برای مصرف اینترنت در نظر می‌گیرند. اکنون مدیریت میزان مصرف دادههای اینترنتی امری ضروری می‌نماید.

اما ساده‌ترین راه برای کاهش این امر چیست؟ اکنون وصل شدن به یک شبکه Wi-Fi بسیار آسان و در هر جایی ممکن است، در کافی شاپها ، سالن و فرودگاه و هتل ها و … اما اگر به این شبکه دسترسی نداشتیم باید چه کنیم؟ در اینجا از 5 روش مختلف را بررسی میکنیم که می‌تواند در جلوگیری یا کاهش مصرف داده در هنگامی که به شبکه Wi-Fi دسترسی ندارید شما را کمک کند:

ارسال به یوتیوب

هر دقیقه ویدئو HD چیزی در حدود 200 مگابایت حجم دارد. بنابراین حتی اگر 5 فیلم 1 دقیقه‌ای نیز در ماه آپلود کنید، 1 گیگابایت از ظرفیت داده خود را خرج کرده‌اید که این به معنای هزینه اضافی می‌باشد. پس شاید بهتر باشد تا رسیدن به یک شبکه Wi-Fi کمی صبر کنید!

تماس تصویری

یکی دیگر از راههای کاهش داده ها، متوقف کردن  Skype  و FaceTiming و تمام مکالمه‌های تصویری دیگر است. اگرچه میزان مصرف شما بسته به نوع اپلیکیشن و رزولوشن تصویر متفاوت خواهد بود، اما یک تماس تصویری ساده می‌تواند در هر دقیقه تا 3 مگابایت مصرف کند!

بازی‌های آنلاین

بازی‌های استراتژیک مرحله‌ای یا بازی حدس کلمات با دوستان  این بازیها جای نگرانی ندارند مصرف زیادی ندارند، اما اگر به بازی‌های Asphalt 8 و یا Modern Combat 5 می‌پردازید این‌گونه بازی‌ها تا 1 مگابایت بر دقیقه مصرف می‌کنند!

موزیک آنلاین

خیلی راحت می توان، در مسیر بازگشت به خانه به پاندورا و یا Spotify متصل شد، اما ممکن است متوجه میزان مصرف اینترنت خود نباشید. برای مثال اگر سرویس موزیک شما، با نرخ 320Kbps  شروع به پخش آهنگ کند، شما 2.4 مگابایت در دقیقه و یا 115 مگابایت در ساعت مصرف خواهید کرد. بنابراین حتی وصل شدن گاه و بی گاه در هفته نیز حجم زیادی از میزان اینترنت شما را مصرف می‌کند.

البته برخی از اپلیکیشن‌ها به شما اجازه دسترسی به نرخ بیت‌ریت پایین‌تری را می‌دهند که بهتر است آنها را در نظر بگیرید. البته شایان ذکر است که پاندورا اجازه دسترسی به نرخی بالاتر از 64Kbps را به شما نمی‌دهد.

بهترین گزینه این است که سرویس موزیک شما اجازه دهد آهنگ‌های خود را به کمک Wi-Fi دانلود کرده و سپس آفلاین به آنها گوش کنید.

پخش فیلم آنلاین

علاوه بر گوش دادن رادیو و موزیک‌های آنلاین ، ویدئو دیدن آنلاین فاجعه است به این دلیل که  در هر دقیقه تا 50 مگابایت از داده اینترنت شما را مصرف میکند. کاربران البته از سرویس‌های گوناگونی بهره می‌برند، اما شکی نیست که دیدن آنلاین ویدئو می‌تواند ضرر بسیار بزرگی به شما بزند.

خوشبختانه می توان  با کمی برنامه‌ریزی  از مصرف اطلاعات جلوگیری کرد و به تماشای ویدئو نشست! خدماتی مانند PlayLater به شما  این اجازه را می‌دهند که ویدئوهای سرویس‌هایی چون Hulu و Netflix را ضبط کرده و سپس افلاین آنها را مشاهده کنید. این کار در اپلیکیشن‌های یوتیوب نیز امکان‌پذیر است.

دیدگاه ها (1)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.