گوگل ارائه‌دهنده‌ی خدمات وایرلس می شود

+1
+33
1393/11/02 0 18 م.مطلبی

گوگل همچنان در فکر  تسلط هر چه بیشتر بر دنیای تکنولوژی است و این بار اخباری  از حرکت گوگل به سمت تبدیل‌شدن به یک ارائه‌دهنده‌ی خدمات وایرلس منتشر شده.

 طبق گزارش‌های از نشریات The Wall Street Journal و Informartion Society، گوگل قراردادی جدید با کمپانی‌های T-Mobile و Sprint امضا کرده که بر طبق آن، گوگل می تواند فروش مستقیم خدمات وایرلس را به مصرف‌کنندگان داشت باشد .

این دو نشریه معتقداند که  قانع‌ کردن اپراتورها برای افزایش سرعت و کاهش قیمت خدمات‌شان ، ممکن است دلیل ورود گوگل به این عرصه باشد. اگرچه تقویت جایگاه خود به عنوان یک ارائه‌دهنده‌ی خدمات وایرلس را می‌توان بخشی از هدف بزرگ گوگل برای پوشش سرتاسری اینترنت بهتر در ایالات متحده آمریکا نیز دانست.

در حال حاضر 4 اپراتور بزرگ T-Mobile، At&T، Sprint و Verizon در این ایالات متحده آمریکاوجود دارند. در این میان فقط T-Mobile تلاش‌هایی برای متحول‌کردن این صنعت در ایالات متحده انجام داده است. با این حال خدمات وایرلس در این کشور بسیار گران‌تر از سایر کشورهاست و مشتریان ، دیتای کمتری در ازای پرداخت مبالغ زیاد دریافت می کنند.

هنوز اطلاعات زیادی از نحوه ارائه‌ی این خدمات ، هزینه‌های آن و زمان راه‌اندازی سرویس جدید از سوی گوگل در دسترس نیست؛ اما با توجه به سابقه‌ی گوگل در راه‌اندازی سریع خدمات پهن‌باند خود بر بستر فیبر نوری، به نظر می‌رسد سرویس خدمات وایرلس این کمپانی نیز در آینده‌ای نه‌چندان دور در تعدادی از شهرهای آمریکا آغاز به کار کند.

 بنابر اطلاعات موجود، گوگل در قالب یک اپراتور مجازی شبکه‌ی موبایل پا به این عرصه خواهد گذاشت و این موضوع باعث می‌شود که کمپانی گوگل نیازی به احداث زیرساخت مستقل برای خدمات وایرلس خود نداشته باشد؛ در عوض سرویس‌های شرکت‌های T-Mobile و Sprint توسط گوگل کنترل و فروخته خواهند شد. بد نیست بدانید که اپراتورهای مجازی شبکه موبایل، خدمات دیگری نظیر تقویت موبایل، FreedomPop و مکالمه‌ی مستقیم را نیز ارائه می‌دهند.

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.