کوالکام مشکل پردازنده 810 snapdragon را برطرف کرد

+1
+47
1393/10/27 0 75 م.مطلبی

در چند ماه گذشته خبر مشکل تولید در پردازنده  810 snapdragon شرکت کوالکام منتشر شده بود . از آنجا که این پردازنده قدرتمند سطح بالا قرار است توسط اکثر تلفن های هوشمند تراز اول ۲۰۱۵ به عنوان مغز متفکراستفاده شود، اگر این مشکل توسط کوالکام رفع نمی شد مشکلات زیادی هم برای بسیاری از تولید کنندگان تلفن هوشمند رخ می داد. این شرکت برای ارائه یک cpu بی عیب و نقص تمام تلاش خود را کرد و پس از بروز مشکل در تولید اسنپدراگون ۸۱۰ به سختی بر روی آن کار کرده تا مشکلات موجود را رفع نماید.

به نقل از Digitimes بالاخره با تحقیقات و بررسی های فراوان کوالکام مشکل یاد شده برطرف گردیده و امکان تولید انبوه آن ازین پس فراهم شده و مشکلی بر سر راه ان وجود ندارد. این cpu در موبایل هایی  مانند Xiaomi Mi Note Pro و LG G Flex که اخیرا معرفی شده اند، به کار رفته است . با وجود مشکلات قبلی امکان داشت ساخت و تولید و عرضه پرچمداران شرکت های مختلف به تعویق بیافتد که ظاهرا با برطرف شدن مشکل، تمامی دستگاه ها بر طبق برنامه زمانی از پیش تعیین شده خود و در تاریخ مقررر معرفی و عرضه می گردند.

پردازنده قدرتمند 810 snapdragon از فناوری big.LITTLE پشتیبانی می کند. این تکنولوژی اجازه استفاده از تمام هسته ها به صورت همزمان را فراهم می نماید. همچنین پردازنده یاد شده با فناوری ۲۰ نانومتری تولید گشته و نیز شامل ۴ هسته Cortex-A57 برای اعمال و محاسبات سنگین و ۴ هسته سبک Cortex-A53 کم مصرف برای اعمال معمولی و ساده است که باعث می شود در هنگام کارهای ساده با دستگاه هایی که از این پردازنده بهره برده اند، باتری زیادی مصرف نشده و زمان بیشتری را می توان با دستگاه مورد نظر کار کرد.

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.