کنترل امنیتیiphone در چین ممکن شد

+1
+43
1393/11/04 0 12 ش.روستایی

مقامات دولت چین با توافق شرکت Apple امکان یافتند کنترل‌های امنیتی موردنظرشان را بر روی این گوشی هوشمند انجام دهند.

 با توجه به تشدید قابلیت‌های امنیتی 6 iphone که نفوذ به این گوشی هوشمند و کنترل داده های آن را سخت کرده، مقامات چینی از آن بیم داشتند که عدم امکان نظارت بر نحوه استفاده از 6 iphone موجب برخی سوءاستفاده های امنیتی و سیاسی از گوشی یاد شده شود. اما با همکاری شرکت اپل این نگرانی‌ها برطرف شده است.

تیم کوک مدیر عامل اپل رسما موافقت خود را با کنترل و بازرسی‌های امنیتی iphone، آیپد و کامپیوترهای mac در چین به اداره دولتی اطلاعات اینترنت در چین اعلام کرده است.

Apple نگران بود که در صورت مخالفت با دولت چین با ممنوعیت فروش تولیدات خود در این کشور بزرگ که بازاری به شدت سودآور تلقی می شود، مواجه گردد.

شرکت Apple مدعی است امنیت محصولاتش تا بدان حد بالاست که حتی خود این شرکت قادر به نفوذ به آنها و دسترسی به داده های شخصی کاربران نیست، اما توافق این شرکت با دولت چین ادعای شرکت مذکور را زیر سوال برده است.

پیش از این برخی مقامات چینی تصریح کرده بودند که با توجه به افشاگری های ادوارد اسنودن در مورد جاسوسی دولت آمریکا از کاربران تلفن همراه در دیگر کشورها، امکان دارد که از مدل های جدید iphone و آیپد هم به همین منظور استفاده شود و لذا دولت چین باید از ویژگی ها و نحوه کارکرد تولیدات Apple به طور کامل اطلاع داشته باشد تا این نوع اقدامات جاسوسی را خنثی نماید.

+1
+43


*شما دوستان گرامی در صورتی که سوال و یا نظری در مورد این آموزش دارید ، میتوانید در بخش دیدگاه ها، آن را بیان کنید .
* همچنین شما می توانید به سوالات کاربران دیگر پاسخ دهید واطلاعات و تجربیات خود را درباره این موضوع با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.