کلیدهای میانبر برای کاربران مک

+1
+39
1394/03/02 0 79 ش.روستایی


 خاموش کردن سریع

در سیستم‌عامل مک دسترسی به منوی «Apple» و انتخاب گزینه «Shut down» متعارف‌ترین روش برای خاموش کردن دستگاه محسوب می‌شود. برای صرفه‌جویی در وقت، می‌توانید از این ترکیب دکمه‌های Command (⌘)+Option+Control+Eject استفاده کنید. بهتر است قبل از فشردن دکمه‌ها از ذخیره بودن فایل‌های باز مطمئن شوید. همچنین با فشردن دکمه‌های ترکیبی Command (⌘)+Option+Eject می‌توانید رایانه خود در حالت خواب یا sleep قرار دهید.


دسترسی به پوشه‌های مهم
برای دسترسی سریع به فولدرهای اصلی و مهم مک، استفاده از کلیدهای میانبر حس مطلوبی به همراه خواهد داشت. میانبرهایی که در این قسمت معرفی می‌شوند در فایندر سیستم‌عامل مک کاربرد دارند و برای دسترسی سریع به قسمت­های مختلف آن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

    Command (⌘)+Shift+A: برای دسترسی به پوشه «برنامه‌های کاربردی»
    Command (⌘)+Shift+U: برای دسترسی به پوشه «ابزارهای کمکی»
    Command (⌘)+Shift+D: برای دسترسی به پوشه «دسکتاپ»

میانبر Control+D
تفاوت عملکرد دکمه «حذف» در مک و ویندوز باعث شده است که کاربران تازه‌وارد در استفاده از این دکمه در ویرایشگرهای متن با مشکل روبرو شوند لذا اگر می‌خواهید تجربه مشابه آن‌چه که در ویندوز رخ می­‌دهد را داشته باشید به جای فشردن دکمه «Delete» از ترکیب دکمه‌های Control+D استفاده کنید.


اشتراگ‌گذاری لینک صفحات وب از طریق ارسال ایمیل

برای اشتراک گذاری لینک صفحه وب درحال بازدید از طریق ایمیل در مرورگر سافاری می‌توانید دکمه‌های Command (⌘)+Shift+I را از روی صفحه‌کلید فشار دهید. با انجام این کار به صورت خودکار صفحه ارسال میل برایتان باز خواهد شد و تنها کافی است ایمیل دوستان خود را در قسمت مربوطه وارد کنید.

 میانبر Control+D
تفاوت عملکرد دکمه «حذف» در مک و ویندوز باعث شده است که کاربران تازه‌وارد در استفاده از این دکمه در ویرایشگرهای متن با مشکل روبرو شوند لذا اگر می‌خواهید تجربه مشابه آن‌چه که در ویندوز رخ می­‌دهد را داشته باشید به جای فشردن دکمه «Delete» از ترکیب دکمه‌های Control+D استفاده کنید.

تهیه اسکرین‌شات از پنجره دلخواه
شاید تا به حال برای شما هم پیش آمده که بخواهید از وضعیت کنونی صفحه‌نمایش خود یا پنجره‌ای خاص عکس بگیرید در سیستم‌عامل مک روش‌های مختلفی برای این منظور وجود دارد. برای تهیه اسکرین‌شات از پنجره مورد نظر خود، ابتدا دکمه‌های Command (⌘)+Shift+4 و سپس Space Bar را فشار دهید تا اشاره‌گر ماوس به آیکون «دوربین» تغییر یابد و در انتها با کلیک بر روی پنجره موردنظر از آن اسکرین‌شات تهیه کنید.


 معکوس‌سازی طیف رنگ صفحه‌نمایش
ویژگی جالب و مفیدی در سیستم‌عامل مک تعبیه شده است که به شما این امکان را می دهد تا طیف رنگ صفحه‌نمایش را معکوس کنید. برای این منظور می‌توانید از میانبر Command (⌘)+Control+Option+8 استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای استفاده از این میانبر، ابتدا باید گزینه «Invert Colors» را از مسیر زیر فعال کنید. این ویژگی باعث افزایش کنتراست تصویر شده و کمک حال افرادی که از اختلالات بینایی رنج می‌برند، می‌شود.

System Preferences > Keyboard > Shortcuts > Accessibility

 سوئیچ بین پنجره‌ها
برای سوئیچ کردن بین پنجره‌های باز و برنامه‌های کاربردی کافی است از میانبر Command (⌘)+Shift+Tab استفاده کنیم. ولی اگر بخواهیم تنها در پنجره‌های باز شده توسط برنامه‌های کاربردی مشخصی سوئیچ کنیم، چه باید کرد؟ برای این منظور کافی است از میانبر Command (⌘)+' استفاده کنیم.


مینی‌مایز کردن تمامی پنجره‌های باز
گاهی اوقات ممکن است تعداد پنجره‌های باز در مک به تعداد زیاد باشد که باعث سردرگمی کاربر شود برای این کار می‌توانید با استفاده از میانبر Command (⌘)+Option+M تمامی پنجره‌های باز را مینی‌مایز کنید.


 بستن اجباری و فوری برنامه‌ها
ممکن است در هنگام کار با مک ناگهان به مشکل هنگ کردن برنامه‌ها برخورد کنید به طوری که برنامه موردنظر پاسخی به درخواست کاربر ندهد. در این مواقع کافی است دکمه‌های Command (⌘)+Shift+Option+Esc را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا برنامه مذکور بسته شود.

 

+1
+39


*شما دوستان گرامی در صورتی که سوال و یا نظری در مورد این آموزش دارید ، میتوانید در بخش دیدگاه ها، آن را بیان کنید .
* همچنین شما می توانید به سوالات کاربران دیگر پاسخ دهید واطلاعات و تجربیات خود را درباره این موضوع با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.