چگونه در برنامه Word چندین صفحه را در کنار یکدیگر نمایش دهیم؟

+1
+35
1394/03/04 0 413 ش.روستایی

اگر از جمله افرادی باشید که زیاد با برنامه Word از مجموعه نرم افزار‌های آفیس کار می‌کنید بدون شک برای شما نیز اتفاق افتاده است که بخواهید چندین صفحه را در کنار یکدیگر ببینید و شرایط قرار گیری تصاویر و جملات را بسنجید.در ادامه با ساب سان همراه باشید.

ابتدا به سربرگ View رفته و گزینه Print Layout را انتخاب نمایید. در این صورت شما قادر خواهید بود تا صفحه نگارش شده را به صورت حالتی ببینید که پرینت شده است. (صفحه به صفحه) در این حالت تنها یک برگ برای شما نمایش داده می‌شود.

آموزش ورد 2013

 برای این که بتوانید چند صفحه را در کنار یکدیگر مشاهده کنید می‌بایست از طریق قسمت Multiple Pages وارد عمل شوید. با انتخاب این گزینه در حالت پیش فرض تنها دو صفحه در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند ولی امکان قرار دادن چند صفحه نیز وجود دارد. این گزینه در سربرگ View و در بخش Zoom قرار گرفته است.

آموزش ورد 2013

برای این کار گزینه Zoom با آیکون ذره‌بین را در سربرگ View انتخاب کنید و وارد تنظیمات آن شوید. حال از طریق تنظیمات آن می‌توانید شیوه قرار گیری صفحات در کنار یکدیگر را به سلیقه خود انتخاب نمایید. علاوه بر این Word این امکان را به شما می‌دهد که از طریق آیکون مانیتور موجود در این بخش طرح دلخواه خود را نیز ایجاد کنید.

آموزش ورد 2013

اکنون با کلیک کردن بر روی گزینه OK تنظیمات مورد نظر شما اعمال خواهد شد و صفحات به شکلی که می‌خواستید در کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت. البته توجه کنید که استفاده از این قابلیت بیشتر برای افرادی مفید است که مانیتور بزرگی دارند و حتی در صورت قرارگیری چند صفحه در کنار یکدیگر نیز با مشکل کوچک شدن محتوا مواجه نمی‌شوند و می‌توانند همچنان متون را مطالعه کنند.

برای بازگشتن به حالت قبلی نیز می‌توانید از طریق سربرگ View گزینه One Page را انتخاب نمایید.

اموزش ورد 2013

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.