چگونه اطلاعات خود را در مک مخفی کنیم

+1
+42
1395/04/01 0 89 م.مطلبی

همه ما اطلاعاتی داریم که مخفی ماندن آن برای ما اهمیت دارد و می خواهیم آن را از دسترس خارج کنیم ما در این آموزش شما رو با نحوه مخفی کردن اطلاعات در مک آشنا می کنیم . در ادامه با ما همراه باشید.

در سیستم‌عامل مک همانند سیستم‌عامل ویندوز ابزار های بسیاری وجود دارد که تقریبا به تمام نیازهای کاربران پاسخ می دهد. اما گاهی انجام برخی از ساده‌ترین کارها غیرممکن یا بسیار دشوار به‌نظر می‌رسد. یکی از این کارهای به‌ظاهر غیرممکن و دشوار مخفی کردن ویدیوها، عکس ها یا دیگر فایل‌ها از دید کاربران است.

برای انجام این کار در سیستم‌عامل ویندوز کافی است روی فایل یا پوشه‌ موردنظرتان کلیک راست کنیم  و سپس وارد Properties  آن شده و علامت  گزینه‌ Hidden را انتخاب کنید، اما در مک انجام این کار دشوار تر است . که در ادامه آن را برای شما شرح خواهیم داد.

1. ابتدا کلیدهای Command + Space را فشار دهید و عبارت Terminal را در کادر جستجو تایپ نمایید  و کلید enter را فشار دهید تا ابزار Terminal مک باز شود.

2. پس از اجرا شدن Terminal، دستور chflags hidden را در آن وارد کرده و در پایان دستور نیز یک فاصله مجازی (Space) ایجاد کنید. (کلید enter را فشار ندهید)

3. حالا به کمک فایندر یک فلدر دلخواه بسازید  و اطلاعاتی که قصد دارید آنها را مخفی کنید به این فلدر انتقال دهید. (شما می‌توانید چند فلدر را نیز پنهان کنید، اما با قرار دادن همه اطلاعات در یک فلدر ، مدیریت آنها ساده‌تر می‌شود)

4. فلدر را با استفاده از عملیات کشیدن و رها کردن به داخل Terminal کشیده و رها کنید تا مسیر فلدر در مقابل فرمانی که در مرحله 2 وارد کردید تایپ شود.

به‌عنوان مثال چنانچه فلدری با نام myfile در دسکتاپ رایانه ایجاد کرده باشید دستور وارد شده در Terminalبه شکل زیر خواهد بود:


chflags hidden ~‌/‌Desktop‌/myfile

5. کلید اینتر را فشار دهید تا دستور اجرا شده و فلدر مورد نظرتان مخفی گردد.

برای دسترسی به فلدر یا فلدر های مخفی شده باید پس از مراجعه به فایندر روی Go کلیک کرده و Go to Folder را انتخاب کنید. در ادامه مسیر فلدر موردنظر را وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید تا فلدر مخفی در فایندر نمایش داده شود.

توجه : برای بازگشت به حالت اولیه و غیرفعال کردن قابلیت مخفی سازی فلدر ها کافی است مراحل 1 تا 5 را تکرار کرده و در مرحله 2 به‌جای دستور ذکر شده از این دستور کمک بگیرید: chflags nohidden


 
 

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.