چند روش متفاوت برای تغییر فونت متن در Word 2013

+1
+38
1394/02/29 1 5240 ش.روستایی

برنامه کاربردی Word از مجموعه نرم افزار‌های آفیس یکی از برنامه‌هایی است که روزانه افراد بسیار زیادی از آن استفاده می‌کنند. این اپلیکیشن به کاربران خود امکان می‌دهد که از طریق بخش فونت (Font) سایز و نوع نوشته خود را مشخص کنند. یکی از معمول‌ترین راه‌ها برای این کار استفاده از نوار بالا صفحه از طریق سربرگ Home است که می‌توانید سایز، نوع، بزرگ بودن و یا کج بودن متن خود را مشخص کنید. البته راه‌های ساده دیگری نیز برای این کار وجود دارد که می‌توانند شما را در جهت سریع‌تر شدن کار‌ها هدایت می‌کنند. برای آشنایی با این نوع ترفند‌ها  با ساب سان همراهباشید.

توجه کنید که در این آموزش ما از Word 2013 استفاده کرده‌ایم و ممکن است که اگر از نسخه‌های دیگر استفاده کنید ظاهر بخش‌ها کمی متفاوت باشد.

1- برای شروع بخشی از متن را علامت گذاری یا های‌لایت کنید. (از طریق کشیدن ماوس روی متن مورد نظر) اکنون اگر ماوس را روی متن نگهدارید یک بخش کوچک با نام mini toolbar نمایش داده می‌شود که از طریق آن می‌توانید رنگ، فونت، سایز و… متن علامت گذاری شده را تغییر دهید.

تغییر فونت در ورد

2- بعد از انتخاب کردن بخشی از متن، راست کلیک کردن بر روی آن است و در این حالت شما می‌بایست وارد گزینه Font شوید. حال شما تمامی تنظیمات قرار داده شده در خصوص فونت را در اختیار دارید که می‌توانید از طریق آن‌ها متن خود را ویرایش کنید.

آموزش تغییر فونت در ورد

آموزش تغییر فونت در ورد

 3-در صفحه فونت یک سربرگ Advances نیز وجود دارد که تنظیمات متفاوت‌تری را در اختیارتان قرار می‌دهد. برای مثال از طریق این بخش می‌توانید فاصله بین کلمات و حروف را تنظیم کنید و یا مقیاس نمایش متون را مشخص نمایید.

آموزش تغییر فونت در ورد

4-برای دسترسی سریع‌تر به این تنظیمات می‌توانید از طریق سربرگ Home در صفحه اصلی، دکمه کوچک موجود در زیر قسمت فونت را کلیک نمایید. (همانند تصویر زیر) میانبر Ctrl+D نیز می‌تواند شما را به آن صفحه برساند.

آموزش تغییر فونت در ورد

دیدگاه ها (1)

 • مهدی درویش

  +1
  +21

  سلام و خداقوت
  احتراما جهت تغییر اندازه فونت یک متن چند صفحه ای در ورد چه روشی وجود دارد که فقط متن به صورت کامل انتخاب شود و تیترها انتخاب نشوند .
  با سپاس
  یا علی مدد

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.