پیشرفته ترین کلاه ایمنی هوشمند جهان رونمایی شد

+1
+43
1393/11/07 0 134 م.مطلبی

محققان کلاه ایمنی هوشمندی با مجموعه ای از فناوری های جدید ساختند . اگرچه این کلاه هوشمند برای استفاده در مواردی نظیر موتورسیکلت سواری، دوچرخه سواری و یا اسنوبرد طراحی و ساخته شده است اما به دلیل  تجهیزات الکترونیکی پیشرفته و قابلیت های گسترده می توان در جا های دیگه نیز استفاده کرد.

این کلاه ایمنی هوشمند علاوه بر تراشه چند هسته ای دارای مجموعه ای از فناوری های پیشرفته نظیر شتاب سنج، ژیروسکوپ، حسگر نوری، بلوتوث، سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS)، حسگرهای دما و رطوبت نیز هست .

یک دوربین فیلمبرداری HD در قسمت پیشانی این کلاه  نصب شده تا تقریبا هر آنچه را که کاربر با چشمانش می بیند بر روی کارت حافظه کلاه نیز ثبت کند. و در قسمت پشت کلاه نیز یک دوربینی نصب شده است که کاربرد های مختلفی می تواند داشته باشد. این دوربین ها می توانند همچون چشم سومی برای کاربر باشند و اوضاع و احوال ترافیکی محل تردد را به اطلاع وی برساند.

هوش مصنوعی تعبیه شده در کلاه می تواند احتمال وقوع تصادفی در ثانیه های پیش رو را پیش بینی کند و هشداری از طریق بلندگوهای استریوی کلاه به اطلاع کاربر برساند.

این کلاه با تکیه بر شتاب سنج و ژیروسکوپ خود می تواند موقعیت جغرافیایی کاربر را در فضای سه بعدی تشخیص داده و با استفاده از داده های مربوط به آن، سیستم سیگنال دهی در زمان ترمز کردن یا گردش به طرفین را فعال سازد.

حسگر نوری این وسیله تاریک شدن هوا را تشخیص می دهد و به طور کاملا خودکار چراغ های LED آن را روشن می کند که باعث مطلع شدن خودروهای مجاور از حرکت دوچرخه سوار یا موتورسیکلت می شود. همچنین این کلاه سنسور حرارتی دارد که در روزهای گرم و شرجی سیستم خنک کننده آن را فعال می کند بدون شک باید این فناوری جدید را پیشرفته ترین کلاه ایمنی هوشمند جهان نامید.

 

+1
+43


*شما دوستان گرامی در صورتی که سوال و یا نظری در مورد این آموزش دارید ، میتوانید در بخش دیدگاه ها، آن را بیان کنید .
* همچنین شما می توانید به سوالات کاربران دیگر پاسخ دهید واطلاعات و تجربیات خود را درباره این موضوع با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.