نحوه پیدا کردن ورژن بایوس بدون ری استارت

+1
+29
1394/06/01 0 63 ش.روستایی

بایوس مخفف عبارت ‌Basic Input ‌/ Output System برنامه‌ای است که میکروپردازشگرهای رایانه‌های شخصی با استفاده از آن سیستم را راه‌اندازی می‌کنند.
بایوس مدیریت برقراری ارتباط و هماهنگی میان سخت‌افزار و سیستم‌عامل را برعهده دارد و موارد مختلفی همچون تاریخ و ساعت، اولویت بوت، مدیریت منابع انرژی و... به‌وسیله بایوس قابل شخصی‌سازی و تغییر است.

یکی از نکات مهمی که گاهی کاربران نیازمند آن هستند اطلاع از نسخه‌ بایوس رایانه است. در چنین شرایطی یکی از روش‌هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، ری‌استارت کردن رایانه و فشار کلید Delete یا F2 برای مراجعه به بایوس و مشاهده‌ نسخه‌ بایوس از این بخش است. اما اگر می‌خواهید این کار را بدون ری‌استارت‌کردن انجام دهید و در کمتر از چند ثانیه نسخه‌ بایوس رایانه‌ را کشف کنید، می‌توانید از ترفند زیر کمک بگیرید. (این ترفند در سیستم‌عامل ویندوز قابل اجرا است)

1- روی منوی استارت کلیک کرده و در کادر جستجو عبارت CMD را بنویسید.(R +  )

2- پس از مشاهده‌ گزینه‌ CMD در فهرست نتایج، روی آن کلیک راست کرده و با انتخاب گزینه‌ Run as Administrator ابزار خط فرمان را اجرا کنید.

3- فرمان زیر را وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید:

wmic bios get smbiosbiosversion


4- مشاهده خواهید کرد اطلاعات بایوس سیستم در چند ثانیه در اختیار شما قرار می‌گیرد.

نحوه پیدا کردن ورژن بایوس بدون ری استارت

+1
+29


*شما دوستان گرامی در صورتی که سوال و یا نظری در مورد این آموزش دارید ، میتوانید در بخش دیدگاه ها، آن را بیان کنید .
* همچنین شما می توانید به سوالات کاربران دیگر پاسخ دهید واطلاعات و تجربیات خود را درباره این موضوع با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.