نحوه تغییر رنگ چشم در فتوشاپ

+1
+42
1393/12/16 0 329 م.مطلبی

در این آموزش نحوه تغییر رنگ چشم ها در فتوشاپ را به شما آموزش خواهیم داد . برای انجام این کار ابزارهای زیاد و شیوه های مختلفی وجود دارد ما ساده ترین روش را به شما آموزش می دهیم .این روش برای رنگ چشم هایی که نزدیک به رنگ مردمک است کارایی ندارد مثلا اگر رنگ چشم مشکی باشد رنگ مردمک و رنگ قرنیه یکی می شود که تغییر رنگ به خوبی انجام نخواهد بود.

در ابتدا با استفاده از ابزارهای انتخاب ، دور چشم رو انتخاب کنید اگر با این کار آشنایی ندارید آموزش زیر را مشاهد کنید:

( آموزش روشهای مختلف انتخاب کردن در فتوشاپ )

   
انتخاب مرکز چشم


سپس به مسیر Image > Adjustments > Hue/Saturation رفته و شاهد پنجره ای به شکل زیر خواهید بود.

photoshop hue\saturation

در این پنجره در ابتدا تیک Colorize را بزنید و برای تغییر رنگ چشم  مقدار Hue را عوض کنید و همچنین برای تغییر میزان اشباع رنگ مقدار Saturation  را تغییر دهید. نتیجه کار برای عکس من در شکل زیر قابل مشاهده است شما به دلخواه مقادیر Hue و Saturation را تنظیم کنید تا به رنگ دل خواهتان برسید.

photoshop hue\saturation colorize

تا اینجا رنگ چشمها را تغییر دادیم ولی نیاز است تغییری در میزان تراز رنگ سفید بدهیم برای این منظور اگر چشمها از حالت انتخاب خارج شده بودند دوباره به کمک ابزارهای انتخاب دور چشمها را انتخاب کنید و بعد به مسیر Image > Adjustments > Levels رفته درپنجره Levels شما در قسمت Input Levels سه مثلت با رنگهای سفید، خاکستری و مشکی میبینید که با تغییر آنها می توانید تراز سفیدی را اصلاح کنید و به رنگ مطلوب برسید ( این کار بستگی به عکس شما دارد ممکن است این کار برای عکس شما نیاز نباشد و شما در همان مرحله قبل به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید  ) برای عکس من نیاز به روشن شدن دارد و من فقط مثلث سفید را جابجا می کنم شما هم با جابجا کردن مثلث ها می توانید تیرگی و یا روشنی عکس تان را تغییر دهید حالا نتیجه این کار را میتوانید در تصویر زیر ببینید :

photoshop مevels

و در پایان برای خروج از حالت انتخاب کلیدهای Ctrl+D را فشار دهید  . کار ما تمام شده و رنگ چشمها تغییر کرده ... تصویر پایانی را میتوانید در پایین مشاهده کنید :

photoshop change eye color
 

 

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.