عینک هوشمند eSight

+1
+44
1393/11/06 0 61 ش.روستایی

این روزها شاهد افزایش استفاده از تکنولوژی های جدید و نوین برای عموم افراد هستیم. بسیاری از فناوری هایی که در حال توسعه هستند سعی در این دارند که افراد معلول را به زندگی عادی برگردانند. از دست و پاهای مکانیکی گرفته تا قلب های مصنوعی، همه بخشی از دستاوردهای متخصصین خوزه تکنولوژی است.

با وجود یک عینک هوشمند یک مادر نابینا توانسته فرزند خود را که تازه به دنیا امده برای اولین بار ببیند. عینک هوشمند eSight  تصویر یا ویدئویی را ضبط کرده و سپس به صورت همزمان با یکسری بهینه سازی ها آن را برای دید افراد نابینا و کم بینا آماده می کند. این بهینه سازی ها به چشم این قابلیت را می دهند که از طریقی دیگر بتواند ببیند.

نام این زن ۲۹ ساله Kathy Beitz است و اولین عینک خود را در مدرسه گم کرده. او با مشکلاتی مواجه شده که همه با هم باعث شده اند در بینایی وی مشکل ایجاد شود و نتواند دیگر چیزی را با چشمان خود مشاهده نماید.

 فناوری به کمک افراد نابینا هم آمده  عینک هوشمند eSight . مادر نابینا در گفتگو با CBC گفته که هیچگاه زمانی که برای اولین بار نوزاد خود را دیده فراموش نخواهد کرد. بخشی از گفته وی را در ادامه می خوانیم:‌ «چهره و دست و پای کوچک نوزادم را بیاد می آورم که در حال تکان دادن آنها بود وگریه می کرد.»

شرکت سازنده آن اعلام کرده که حدود یک سال دیگر به بازار عرضه خواهد شد و در آن زمان قیمت تقریبی آن ۱۵ هزار دلار خواهد بود.

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.