طریقه نصب کیت توسعه جاوا JDK

+1
+68
1393/11/29 1 883 م.مطلبی

JDK یا کیت توسعه نرم افزار جاوا  نرم افزاری است که توسط شرکت سان مایکروسیستم ایجاد شده و برای ساخت و تغییر دادن برنامه های جاوا استفاده می شود . این بسته پیش نیاز نصب کردن کیت توسعه اندروید (SDK) نیز میباشد . در زیر آموزش نصب JDK بر روی سیستم عامل ویندوز را توضیح میدهم.

JDK همان طور که از اسمش هم میشه تا حدودی فهمید(Java Development Kit)، بستری برای کامپایل و اجرا برنامه های جاوا می باشد اما JRE که مخفف (Java Runtime environment) است ، اساسا برای اجرای کدهای کامپایل شده به کار می رود و به عنوان یک افزونه در JDK وجود دارد.

مراحل نصب JDK:

 1. اولین گام گرفتن آخرین ورژن JDK از سایت اصلی شرکت سان مایکروسیستم است . برای دانلود آن میتوانید از  اینجا اقدام کنید.ولی به علت تحریم  ایران توسط شرکت سان مایکروسیستم شما میتوانید از اینجا نیز دانلود کنید.
 2. پس از دانلود بسته JDK فایل نصب آنرا اجرا کنید و مراحل نصب را  تا پایان ادامه دهید .
 3. بعد از اتمام نصب دکمه ها   R +     را فشاد دهید و یا دکمه Start ویندوز را زده و بعد از آن Run را باز کنید  و در آن cmd را تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید
 4. بعد از باز کردن cmd درون آن javac را تایپ کرده و کلید اینتر را بزنید ، اگر پیام خطا مطابق شکل زیر دریافت کردید install-the-Java-Software-Development-Kit-error  ، روی آیکن My Computer راست کلیک کنید و Properties را باز کنید و به تب System Properties بروید و روی دکمه Environment Variables کلیک کنید . در پنجره باز شده مطابق شکل روی Path دو بار کلیک کنید و در فیلد Variable value در آخر آن ، آدرس مسیری که در ان JDK را نصب کردید را اضافه کنید مطابق شکل . بعد از انجام این کار همه پنجره ها را ببندید و به قول معروف OK کنید .
 5. بعد از آن دوباره cmd را باز کنید javac را تایپ کرده و کلید اینتر را بزنید اگر با پیام زیر مواجه شدید نصب JDK با موفقیت انجام شده است .

دیدگاه ها (1)

 • علی

  +1
  +9

  با عرض سلام .
  اگه الان بخوایم jdk رو آپدیت کنیم باید چیکار کنیم ؟
  من خواستم ورژن جدید رو رویه قدیمی نصب کنم ولی نشد
  فک کنم اول باید قدیمی حذف بشه . چجوری پاکش کنم ؟؟؟؟

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.