صفحه کلید هوشمند

+1
+49
1393/11/04 0 17 ش.روستایی

دانشمندان موفق به ساخت صفحه کلید هوشمندی شده‌اند که قادر به تمیز کردن خود بوده و می‌تواند کاربران یک کامپیوتر را از طریق بررسی شیوه تایپ کردن آنها از یکدیگر تشخیص دهد.

این صفحه کلید مانع از استفاده غیرمجاز اشخاص ثالث از کامپیوترها می‌شود. طراحان این صفحه کلید که از اساتید موسسه فناوری جرجیا هستند می‌گویند این صفحه کلید می تواند الگوهای تایپ کردن افراد را شناسایی کند و این کار را از طریق بررسی سرعت تایپ کردن و میزان فشاری که انها به صفحه کلید وارد می کنند انجام می دهد.

در نتیجه حتی اگر فردی کلمه عبور کامپیوتر شما را هم بداند و آن را از طریق صفحه کلید وارد کند باز هم نمی تواند وارد کامپیوتر شود زیرا سرعت تایپ و میزان فشار او به کلیدها متفاوت است.  این صفحه کلید نیازی به مصرف برق هم ندارد و برای تامین برق مورد نیازش از انرژی تولید شده توسط فشار حاصل از تماس انگشتان با دکمه ها استفاده می کند.

علاوه بر این پوشش خاصی برای این صفحه کلید در نظر گرفته شده که جلوی جذب گرد و خاک و جرم را می گیرد. دانشمندان امیدوارند که چنین صفحه کلیدهایی جلوی کلاهبرداری های اینترنتی و خالی کردن حساب های بانکی را از طریق وارد کردن کلمات عبور مسروقه بگیرد.

+1
+49


*شما دوستان گرامی در صورتی که سوال و یا نظری در مورد این آموزش دارید ، میتوانید در بخش دیدگاه ها، آن را بیان کنید .
* همچنین شما می توانید به سوالات کاربران دیگر پاسخ دهید واطلاعات و تجربیات خود را درباره این موضوع با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.