سفارشی سازی کیبورد در 2013 Word

+1
+56
1394/05/27 0 237 ش.روستایی

نرم افزار Word  قابلیتی دارد به نام سفارشی کردن کیبورد. یعنی شما می توانید مثلا عملیات Paste کردن را با زدن کلید F2 انجام بدهید به جای اینکه  Ctrl + V را بزنید.

برای این کار روی گزینه فایل ( بالا سمت چپ ) کلیک کنید و  گزینه Option را انتخاب کنید. پنجره ای به شکل زیر نمایان می شود:

سفارشی سازی کیبورد در ورد

حالا گزینه Customize Ribbon را بزنید . سپس پنجره ای برای شما نمایان می شود ،  گزینه Customize را بزنید ( کنارش نوشته Keyboard Shortcuts )

سفارشی ساری کیبورد در ورد

سپس پنجره ای به  شکل زیر نمایان می شود. اینجا دو  مجموعه داریم یکی Categories و دیگری Commands .

قسمت Categories ، بخش های مختلف نرم افزار ورد را نشان میدهد مثل قسمت Home یا قسمت View و قسمت های دیگر.

بخش Commands  عملیات های ممکن در  آن دسته بندی را نشان میدهد. به عنوان مثال در دسته بندی Home ، عملیات هایی مثل کپی کردن ،Paste کردن ، Bold کردن و … وجود دارد که می توانید در قسمت Commands آنها را مشاهده کنید.

کاری که شما باید انجام دهید این است که، از روی کیبورد ctrl + v را در قسمت Press New Shortcut Key بزنید . این کار به شما نشان میدهد که این عملیات در کدام بخش قرار دارد (  قسمت Current Assigned to). حالا که فهمیدید این عملیات مربوط به چه دسته ایست ،به قسمت Categories  رفته و از آنجا ، آن قسمتی که دستور مربوط به آن میشود  را انتخاب کنید. مثلا عملیات Paste کردن مربوط به بخش Home میشود پس آن را انتخاب کنید . حال در قسمت Commands خود عملیات را انتخاب کنید مثلا Paste کردن را دیدید که میشود : Editpaste . پس آن را انتخاب کنید. وقتی انتخاب میکنید در قسمت current keys، هرچه shortcut مربوط به آن باشد را نشان میدهد . حالا شما باید در قسمت Press New Shortcut Key آن دکمه ای که دوست دارید را بزنید و Assign را انتخاب کنید. دقت کنید که فقط کلید های فانکشن f1 تا f12 و همچنین کلید های ترکیبی که با shift و ctrl و alt ساخته میشوند جواب میدهد . حالا دیگر آن کلید به آن کاری که شما می خواهید اختصاص داده شده است. در عکس زیر مراحل رو طبق عدد گذاری پیش ببرید .

سفارشی سازی کیبورد در ورد

اگه پشیمون شدید از این کار ، روی Reset All کلیک کنید همه تنظیمات به حالت اول میگردد.

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.