روشهای مختلف انتخاب رنگ (Color) در فتوشاپ

+1
+44
1393/12/17 0 351 ش.روستایی

1- استفاده از Color Picker 

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، در نوارابزار جهت انتخاب رنگ دو مربّع وجود دارد، که مربع بالایی مربوط به رنگ Foreground جهت انتخاب رنگ ابزارهای ترسیمی مثل براشها و سطل رنگ (Paint Baucket) استفاده می شود و مربع پایینی مربوط به رنگ Background می باشد.

Color Picker Foreground Background

با کلیک کردن بر روی هر یک از مربع های Foreground , Background، پنجره Color Picker همانند تصویر بالا باز می شود و شما با کلیک کردن بر روی رنگ مورد نظر ، میتوانید رنگی را انتخاب کنید، البته با استفاده از درجه رنگی (مربوط به مدلهای رنگی CMYK و ...)موجود در سمت راست پنجره ی Color Picker نیز قادر به تنظیم رنگ مورد نظر می باشید.
همچنین با کلیک کردن بر روی گزینه Set The Text Color، در نوار تنظیمات،زمانی که مشغول تایپ در فتوشاپ هستید، پنجره Color Picker بمنظور انتخاب رنگ فونت در صفحه نمایان میشود. 

Color Picker text color.

 

2- استفاده از پالت Color.
همانطور که در تصویر مشاهده می کنید در سمت راست فضای کاری فتوشاپ، با انتخاب پالت Color، می توانید رنگ ها را با  استفاده از لغزنده ها ویا درجه رنگ  تغییر  دهید و تنظیم کنید همچنین شما می توانید با کلیک کردن روی مثلت واقع در سمت راست پالت  به تغییر مدل رنگ بندی به CMYK و ... دست یابید. 

Color Picker palet color

اگر پالت Color را در فضای کاری خود مشاهده نمیکنید، با استفاده از کلید F6 و یا از طریق تیک دار نمودن گزینه Color در منوی Window، این پالت را به فضای کاری اضافه کنید.

 

3- استفاده از پالت Swatches
در کنار پالت Color، پالت Swatches قرار دارد، در این پالت، رنگها بصورت تفکیک شده قرار دارند و شما می توانید به طور مستقیم رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید ، البته دسته بندی های متفاوتی از رنگها وجود دارد که از طریق کلیک کردن بر روی مثلت واقع در سمت راست پالت گروه های متفاوت در دسترس می باشند.

Color PickerSwatches

 


اگر پالت Swatches را در فضای کاری خود مشاهده نمیکنید، به منوی Window رفته، و با انتخاب گزینه Swatches این پالت را به فضای کاری اضافه نمائید.  

 

4- استفاده از ابزار Eyedroper
 شاید برای شما پیش آمده که به رنگ خاصی در یک عکس، علاقه مند شده باشید  و قصد استفاده از آن رنگ را داشته  باشید، برای این کار  با به کار بردن ابزار Eyedroper که به شکل قطره چکان در نوارابزار موجود است، براحتی می توانید با کلیک کردن بر روی رنگ مورد نظر در عکس، به این رنگ در پنجره Foreground دسترسی بیابید و از آن استفاده کنید. 

Color Picker Eyedroper

 

 

 

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.