رمزگذاری آفیس 2013

+1
+61
1394/03/12 0 308 ش.روستایی

نرم‌افزار آفیس از یک امکان ویژه برخوردار است که کاربران می‌توانند با آن فایل‌های مستند خود را با یک پسورد محافظت و از هر گونه سوءاستفاده و تغییر در آن جلوگیری کنند. در اینجا روشی را به شما معرفی می‌کنیم که به کمک آن می‌توانید برای همه فایل‌های آفیس مانند (Word، PowerPointو‌Excel) رمز گذاشته و از دسترسی دیگران به اطلاعات موجود در پرونده‌های خود جلوگیری کنید.
یکی از نرم‌افزارهای آفیس مانند ورد، اکسل یا پاورپوینت را باز کرده، روی Ribbon ابزار به تب (Review) بروید و روي (Restrict Editing) کلیک کنید.

رمزگذاری آفیس 2013

رمزگذاری افیس 2013


در منویی که در سمت راست باز می‌شود، در پایین بخش (Formatting Restrictions) تیک گزینه (Limit formatting to a selection of styles) را بزنید و بر دکمه (Settings) در زیر آن کلیک کنید.

رمزگذاری افیس 2013
در پنجره‌ای که باز می‌شود، در‌صورتی‌که تیک گزینه (Limit formatting to) زده نشده بود، آن را تیک بزنید و سپس بر دکمه (None) کلیک کنید تا مطمئن شوید هیچ تغییری در فرمت و شکل  فایل مستند شما پدید نخواهد آمد.

پس از کلیک کردن بر دکمه (OK) ممکن است یک پیغام برای شما نمایش داده شود که شما را از وجود فرمت‌های غیرمجاز در فایل مستند، همچون متن مخفی باخبر کند. در صورت نمایش این پیغام، حتما روی دکمه (NO) کلیک کنید تا کل فایل به‌‌ همان شکل بماند.

رمزگذاری آفیس 2013

در گام بعدی به بخش (Editing Restrictions) بروید و در آنجا تیک گزینه (Allow only‌ this type of editing) را بزنید و از منوی پایین‌افتادنی زیر آن که فعال می‌شود، مطمئن شوید که گزینه( No changes read only) انتخاب شده باشد.

رمزگذاری افیس 2013

در پایان باید روی دکمه (Yes Start Enforcing) در پایین بخش (Start enforcement) کلیک کرده و پسورد خود را برای محافظت از این فایل مستند وارد کنید.

رمزگذاری  آفیس 2013

به این ترتیب فایل مستند شما کاملا محافظت شده و از تغییرات احتمالی و ناخواسته مصون خواهد بود. تنها زمانی قادر به ویرایش متن خواهید بود که گذرواژه خود را برای ویرایش آن وارد کنید.

 

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.