حرف C در آیفون 5C مخفف چیست؟

+1
+37
1394/05/13 0 65 ش.روستایی

حرف C در محصولات اپل برای اولین بار در آیفون 5C استفاده شد.  اگر مایلید که بدانید حرف C در آیفون 5C مخفف دقیقا چه چیزی هست در ادامه با ساب سان همراه باشید.

شایعاتی که درباره معنی حرف C در آیفون گفته شد:

حرف C مخفف China

 این که این شایعه دقیقا از کجا نشات گرفته مشخص نیست، اما شاید به این دلیل می باشد که آیفون در چین تولید میشود. اما این تصور قطعا نمی تواند درست باشد چون خیلی از شرکت ها ( از جمله شرکت اپل ) از چند سال پیش از تولید آیفون 5C خط تولید محصولات شان را به چین سپردن تا هزینه تولید کمتر شود.

حرف C مخفف Cheaper به معنی ارزان تر

یکی دیگر از شایعاتی که درباره معنی حرف C در آیفون 5C این است که حرف C مخفف Cheaper به معنی « ارزن تر » هست . درسته که قیمت iPhone 5C از مدل 5Sارزان تر می باشد ؛ اما تفائت قیمت بسیاری با هم ندارند و بعید است که منظور اپل« ارزان تر » باشه.

حرف C مخفف Control یا Choice

بعضی از کارشناسان معتقداند منظور اپل از به کار بردن حرف C در  آیفون 5 سی این بود که آیفون حتی با قیمت کمتر هنوز هم به شما حق انتخاب و کنترل کامل را در اختیارشما میگذارد. اگر چه این مسئله در اغلب محصولات اپل و سیاست های نوآوری اپل دیده میشود اما لزومی ندارد که این موضوع را فقط در نام یکی از  محصولاتش بگنجاند . از انجایی که سخت افزار آیفون 5c از آیفون 5 و آیفون 5S ضعیف تراست ،  بعید است که اپل قصد داشته در نام آیفون 5C به  « قدرت کنترل و حق انتخاب » اشاره کند.

منظور اپل از به کار بردن حرف C در آیفون 5Ca

اما اگر به سایت رسمی اپل  نگاهیبکنید متوجه میشوید که منظور اپل خیلی واضح است . حرف C در iPhone 5C  به معنی « Color » یا « رنگ » می باشد. وقتی به مشخصات فنی iPhone 5C مراجعه می کنید، اولین چیزی که در بالای صفحه به چشم می اید، چند آیفون در رنگ های مختلف می باشد ؛ احتمالا اپل میخواد خیلی واضح اعلام کند که حرف C در آیفون 5c یعنی « رنگ » . همانطور که می دانید آیفون 5C تنها آیفونی است که در رنگ های مختلف به بازار عرضه شده است.

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.