تغییر مسیر پیش فرض دانلود Google Chrome در ویندوز

+1
+44
1394/05/31 0 162 ش.روستایی

اکثر کاربران مبتدی گوگل کروم Google Chrome ممکن است ندانند که مسیر پیش فرض دانلود گوگل کروم کجاست و یا اینکه بخواهند مسیر پیش فرض دانلود را تغییردهند اما ندانند که از کجا باید این کار را انجام دهند. انجام این کار بسیار ساده است، فقط کافی است در ادامه با ساب سان همراه باشید .

مسیر پیش فرض دانلود گوگل کروم کجاست ؟

همه کاربران ویندوز با پوشه Document ویندوز آشنای هستند، پوشه Document در پارتیشن ویندوز قرار دارد داخل این پوشه چند پوشه دیگر وجود دار که یکی از آنها  پوشه Downloads می باشد که اغلب برنامه ها، فایل هایی که از اینترنت دانلود میکنند را در این پوشه ذخیره میکنند. مرورگر گوگل کروم هم همانند باقی نرم افزار ها، فایل های دانلود شده را در پوشه Downloads واقع در مسیر C:\Users\Username\Documents ذخیره میکند.

در ویندوز 7 به بالا فقط کافی است ویندوز اکسپلورر (Windows explorer) یا همان مای کامپیوتر را باز کنید و در منوی سمت چپ روی پوشه Downloads کلیک کنید.

ضرورت تغییر مسیر پیش فرض دانلود گوگل کروم:

 

1- افزایش سرعت سیستم

از آنجایی که پوشه Download در پارتیشن ویندوز قرار دارد، به مرور زمان این پوشه حجیم میشود و در نهایت میتواند باعث کندی سرعت ویندوزشود .اکیدا توصیه می شود هیچ فایلی را روی دسکتاپ و یا در پارتیشنن ویندوز ذخیره نکنید.


2- مشکلات مربوط به تعویض ویندوز

یکی از مشکلاتی که برای خیلی از کاربران مبتدی پیش می آید این است که چندین هزار فایل  از اینترنت دانلود میکنند و بعد از یک مدت ویندوزشان آسیب میبیند و مجبور می شوند که ویندوز جدید نصب کنند سپس بدون اینکه فایل های دانلود شده را به مکان دیگری از هارد انتقال بدهند، ویندوز جدید را نصب میکنند و تمام فایلهایی که دانلود کرده اند از دست می دهند، با تغییر مسیر پیش فرض دانلود گوگل کروم هیچوقت بعد از نصب ویندوز جدید فایل هایی را که با گوگل کروم دانلود کرده اید از دست نمیدهید.

آموزش تغییر مسیر پیش فرض دانلود گوگل کروم:

برای تغییر مسیر پیش فرض دانلو گوگل کروم فقط کافی است مراحل زیر را انجام بدهید :

■ مرورگر گوگل کروم را باز کنید و از قسمت بالا و سمت راست صفحه روی آیکن سه خط کلیک کنید.

■ حالا از منوی باز شده روی گزینه Settings کلیک کنید.

تنظیمات گوگل کروم

در انتهای صفحه تنظیمات گوگل کروم ( همان settings ) روی عبارت Show advanced settings کلیک کنید .

نمایش تنظیمات پیشرفته در گوگل کروم

کمی پایین تر رفته  و گزینه  Downloads را انتخاب کنید . در این قسمت یک گزینه با عنوان Download location وجود دارد و در کنار آن یک دکمه با عنوان change وجود دارد . روی دکمه Change کلیک کنید. وبعد مسیر دلخواه تان را انتخاب کنید و در آخر روی دکمه OK کلیک کنید .

تغییر مسیر پیش فرض دانلود گوگل کروم

 عبارت Ask where to save file before downloading در قسمت Downloads اگر این عبارت را تیک بزنید هر دفعه که می خواهید فایل جدیدی را دانلود کنید، قبل از اینکه دانلود فایل را شروع کند از شما میپرسد که فایل مورد نظر باید کجا ذخیره شود .
 

 

 

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.