تشخیص شخصیت کاربران از تصاویر پروفایل

+1
+42
1393/10/29 0 180 ش.روستایی

متخصصان روانشناسی در دانشگاه یورک دریافته‌اند کاربران شبکه‌ برای پروفایل‌هایشان تصاویری را انتخاب می‌کنند که بتوانند شخصیت خاصی را از خود به نمایش بگذارند.
کاربران معتقدند آنچه که به عنوان عکس پروفایل خود در فضاهای مجازی انتخاب می‌کنند در واقع شخصیت آنها را در این فضاها توصیف می‌کند و این تصاویر شامل نقاشی‌های مختلف تا عکس‌های سه بعدی از شخصیت‌های مختلف می‌شوند. مطالعات قبلی نیز تایید می‌کنند که اغلب کاربران تصاویری را انتخاب می‌کنند که به آنها شباهت داشته باشند.
در این بررسی، گروهی از شرکت کنندگان تصاویری را انتخاب کردند و بقیه افراد آنها را رتبه بندی کردند. این رتبه بندی‌ها پنج شخصیت اصلی را نشان می‌دهد که شامل مهربان، مسئولیت پذیر، برون گرا، سازگار و عصبی هستند.
بر اساس این یافته‌ها، تشخیص شخصیت مضطرب و برون گرای افراد بر اساس عکس‌های پروفایل‌شان راحت تر از تشخیص مهربان و مسئولیت پذیر بودن آنها است. در واقع اکثر افراد اجتماعی و برون گرا تصاویری را انتخاب می‌کنند که شخصیت اجتماعی آنها را نشان می‌دهد و کسانی که عصبی هستند به طور عمد تصاویری را انتخاب می‌کنند که شخصیت آنها را به وضوح نشان ندهد.
همچنین افرادی که سازگاری بیشتری دارند تصاویری را انتخاب می‌کنند که علاقه آنها به دوستی با دیگران را نشان می‌دهد.
تصاویری با چشمهای باز، خندان و لبخندهای زیاد معمولا صمیمی‌تر به نظر می‌رسند و در مقابل تصاویری با ظاهری خنثی و بدون لبخند یا همراه با کلاه و عینک، صمیمیت کمتری را در عکس نشان می‌دهند.
در این بررسی همچنین معلوم شد که شرکت کنندگان، تصاویر زنان را بیش از مردان به عنوان شخصیت‌های مهربان و مسئولیت‌پذیر می‌دانستند.

 

+1
+42


*شما دوستان گرامی در صورتی که سوال و یا نظری در مورد این آموزش دارید ، میتوانید در بخش دیدگاه ها، آن را بیان کنید .
* همچنین شما می توانید به سوالات کاربران دیگر پاسخ دهید واطلاعات و تجربیات خود را درباره این موضوع با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.