ترفندهای استفاده از اینستاگرام(بخش اول)

+1
+45
1395/02/19 0 146 ش.روستایی

اینستاگرام یک برنامه رایگان است که به کاربران اجازه می‌دهد عکس و ویدئو بگیرند و آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، توئیتر، فلیکر و ... به اشتراک بگذارند.  هم اکنون این برنامه بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر دارد و همچنان در حال رشد است. این برنامه برای دانلود در اپ استور و گوگل‌پلی در دسترس است و نسخه بتای آن برای ویندوزفون وجود دارد. اگر جزو کاربران چند ساله این برنامه هستید یا به تازگی به جمع کاربران این برنامه پیوسته‌اید، راهکار‌هایی که در ادامه می‌خوانید، می‌تواند برای شما مفید باشد.در ادامه با ساب سان همراه باشید.

 

شروع به کار با اینستاگرام

برای عضو شدن در اینستاگرام، این برنامه را از بازار مربوط به گوشی خود دریافت کنید و زمانی که برنامه را نصب کردید روی آیکون برنامه ضربه زده و آن را باز کنید. بر روی Sign Up ضربه بزنید و در این قسمت ایمیل خود را وارد کنید و با انتخاب Next اطلاعات اکانت فیسبوک خود را وارد کنید. زمانی که اکانت خود را ساختید می‌توانید از طریق گوشی یا کامپیوتر وارد اکانت خود شوید.

عضو شدن در اینستاگرام

 

اضافه کردن عکس به پروفایل:

شما به راحتی می‌توانید از طریق گوشی خود، عکسی برای پروفایل خود انتخاب کنید. با انتخاب عکس پروفایل وارد این قسمت شوید و بر روی دایره خالی در کنار نام خود ضربه بزنید. حالا یا عکسی را از گوشی، فیسبوک یا توئیتر خود برای پروفایل انتخاب کنید یا با دوربین گوشی از خودتان عکس بگیرید.


وارد کردن اطلاعاتی از خودتان در پروفایل :

در قسمت Edit Profile می‌توانید مشخص کنید که نام شما چگونه نمایش داده شود (نام واقعی یا ساختگی)، لینک یک وبسایت خارجی را وارد کنید و یک بیوگرافی از خود بنویسید. شما همچنین می‌توانید شماره تلفن و جنسیت خود را مشخص کنید که این مشخصات در اختیار عموم قرار نمی‌گیرد. ویژگی خوب اینستاگرام این است که هیچ اجباری در پر کردن این قسمت ها نیست.

ارسال اولین عکس یا فیلم:

برای ارسال عکس یا فیلم، به سادگی بر روی آیکون دوربین در وسط منوی پایین برنامه ضربه بزنید. در این بخش شما می‌توانید عکس بگیرید، فیلم ضبط کنید یا از منوی گوشی خود عکس یا فیلم مورد‌نظر را انتخاب کنید. زمانی که عکس یا فیلم مورد‌نظر را انتخاب کردید، Next را بزنید. در ادامه می‌توانید فیلتر‌های مختلف را اعمال کنید و تغییراتی را در عکس خود بدهید. برای فیلم، می‌توانید تا مدت زمان ۱ دقیقه از ویدئوی مورد‌نظر خود را انتخاب کرده، چند ویدئو را ادغام کنید و صدا را قطع یا وصل کنید. با رفتن به مرحله بعد وارد قسمتی مربوط به نوشته، تگ‌ها و مشخصات به اشتراک‌گذاری عکس می‌شوید. زمانی که آماده شدید با انتخاب گزینه Share عکس یا فیلم را به اشتراک بگذارید.

انتخاب سایز عکس:

برای انتخاب سایز عکس، بر روی آیکون گوشی ،چپ پایین عکس ضربه بزنید و بین Square و Landscape/Portrait یکی را انتخاب کنید.

چگونه عکس خود را در اینستاگرام ویرایش کنیم:

اینستاگرام با فیلتر‌ها و وسایل طراحی متفاوتی که در اختیار شما می‌گذارد، عکس‌های شما را منحصر به فرد می‌کند و حتی می‌تواند عکس‌های بد شما را تبدیل به یک عکس بی‌نقص کند. شما می‌توانید یک عکس ساده را با کمک تنظیم زاویه، تغییر روشنایی و کنتراست، اشباع رنگ، دستکاری رنگ‌ها و طراحی‌های دیگر، تبدیل به یک عکس زیبا کنید.

خصوصی کردن عکس‌ها و فیلم‌ها:

زمانی که اکانت اینستاگرام خود را می‌سازید، همه می‌توانند صفحه شما را مشاهده کنند. اگر می‌خواهید پست‌های خود را خصوصی کنید، در قسمت Setting پروفایل گزینه Private Account را فعال کنید. اگر می‌خواهید همه بتوانند عکس‌ها و فیلم‌های شما را مشاهده کنند، این قسمت را نادیده بگیرید.

دوستان خود را فالوو کنید:

حالا که اکانت اینستاگرام خود را ساخته‌اید، آماده فالوو کردن کاربران هستید. احتمالاً بسیاری از دوستان شما جزو کاربران اینستاگرام هستند. به سربرگ پروفایل بروید و در Options گزینه Find Friends را انتخاب کنید. در اینجا می‌توانید فهرستی از دوستانتان را که اکانت فیسبوک یا توئیتر متصل به اینستاگرام دارند، مشاهده کنید. همچنین می‌توانید بر اساس نام، نام کاربری و تگ‌ها، جستجو کنید. شما همچنین می‌توانید اکانت افراد مشهور و افرادی که عکس‌های آن‌ها را می‌پسندید، فالوو کنید. فالوو‌ کردن افراد مشهور به شما انگیزه می‌دهد و الگوریتم اینستاگرام با شناسایی افراد مشابه، آن‌ها را در سربرگ Discovery به شما پیشنهاد می‌دهد.

نحوه تگ‌کردن افراد:

اگر عکس جدیدی را می‌فرستید و می‌خواهید شخصی را تگ کنید، بر روی عکس شخص یا جسمی که می‌خواهید ضربه بزنید و اسم یا اکانت اینستاگرام آن‌ شخص را وارد کنید. اگر به دلایلی نمی‌توانید شخص مورد‌نظر را پیدا کنید، اینستاگرام جستجو در فهرست اشخاصی که می‌شناسید را ساده کرده است. اگر می‌خواهید افراد را در عکسی که قبلاً فرستاده‌اید، تگ کنید، وارد عکس و سپس منوی بالای عکس شوید و گزینه Tag People را انتخاب کنید.

لایک‌کردن، نظر‌دادن و ارسال فیلم و عکس

برای لایک‌کردن یک عکس یا فیلم در اینستاگرام، به سادگی دو بار بر روی آن ضربه بزنید یا روی آیکون قلب در پایین عکس ضربه بزنید. اگر پستی را لایک کردید و سپس پشیمان شدید، با ضربه دوباره بر روی آیکون قلب، آن را از لایک خارج کنید. در کنار آیکون قلب یک آیکون حباب را مشاهده می‌کنید. با ضربه بر روی آن وارد بخش نظرات می‌شوید. در این بخش محدودیتی برای اندازه نظرات وجود ندارد اما بهتر است برای به هم نریختن این بخش، نظرات خود را به صورت مختصر وارد کنید. در کنار آیکون حباب، آیکون فلش قرار دارد. با ضربه بر روی این آیکون، فیلم یا عکس مورد‌نظر خود را برای کاربر یا کاربران دیگر اینستاگرام، ارسال کنید. محتویاتی را که برای کاربر یا کاربران دیگر ارسال می‌کنید، به صورت خصوصی است.

 

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.