برگزاری رویداد جهانی Global Game Jam همزمان در 11 نقطه ایران

+1
+34
1393/11/01 0 15 م.مطلبی

در تاریخ 2 تا 5 بهمن ماه همزمان با سراسر دنیا ، بزرگترین رویداد  ساخت بازی در 48 ساعت در دنیا برگزار می شود.
مسابقه نفس گیر و 48 ساعته که با توجه به موضوعی که یا در قالب یک تصویر یا نوشته یا صدا یا ... در اختیار بازی سازان قرار داده می شود ، باید بازی مرتبط با آن را ساخته و در پایان رویداد  در وبسایت مربوطه بارگذاری نمایند. این رویداد بازی برتر و یا داوری نخواهد داشت.
هفتمین دوره این رویداد در حالی در برگزار می شود که در شهرهای تهران، بابل، داراب، علی آباد، گرگان، کرج، قم، تبریز و کاشان مکان هایی برای استقرار تیم های بازی سازی تدارک دیده شده است و علاقه مندان می توانند با ثبت نام در سایت مذکور به آن بپیوندند.
هر سال شاهد گسترده تر شدن این رویداد و استقبال بی نظیر بازیسازان از سراسر دنیا هستیم به صورتی که بیش از چهار هزار بازی سال گذشته برای این رویداد ارسال شد.
امسال سازمان دهنده رسمی گلوبال گیم جم برای ایران نیز انتخاب شده است و شاهد حضور پرشورتر بازیسازان ایرانی در این دور هستیم. ایران برای نخستین بار در سال 2012 با دو تیم به این رویداد پیوست و در سال 2013 هیچ تیمی از ایران شرکت نکرد اما در سال 2014 حدود موقعیت ثبت شده بودند که منجر به ساخت چندین بازی شدند اما امسال با ساماندهی مناسب شاهد حضور چندین برابری بازیسازان ایران هستیم.
ریاست این رویداد جهانی بر عهده پروفسور فواد خشمود است. استاد دانشگاه پلی تکنیک کالیفرنیا که ایرانی الاصل مقیم آمریکاست دارای مدرک دکترای کامپیوتر بوده و از اعضای اصلی این رویداد محسوب می شود.
به کلیه شرکت کنندگانی که بتوانند در زمان مقرر بازی کامل را ارسال نمایند از طرف رییس گلوبال گیم جم گواهی حضور در این رویداد را دریافت می نمایند. همچنین سایت های مختلف می توانند اقدام به معرفی بازی برتر از بین شرکت کنندگان آن سایت اقدام نمایند. در بین ۱۱ سایت شرکت کننده از ایران سایت تبریز جمعه صبح و مابقی صبح پنجشنبه کار خود را آغاز می کنند.

همچنین خبر خوشایند حمایت گلوبال گیم جم برای حضور سازمان دهنده نماینده ایران در کنفرانس GDC آمریکا در اسفندماه است که معتبرترین کنفرانس و ریداد گم دنیا محسوب می شود.
 

 

+1
+34


*شما دوستان گرامی در صورتی که سوال و یا نظری در مورد این آموزش دارید ، میتوانید در بخش دیدگاه ها، آن را بیان کنید .
* همچنین شما می توانید به سوالات کاربران دیگر پاسخ دهید واطلاعات و تجربیات خود را درباره این موضوع با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.