با Mouse-Box یک کامپیوتر کامل درون یک موس

+1
+15
1393/11/02 0 227 م.مطلبی

گروهی از مهندسان لهستانی یک رایانه شخصی کامل را در قالب یک موس با نام Mouse-Box ارائه دادند.تا کنون رایانه‌‌‌‌‌‌های شخصی فشرده بسیاری ساخته شده ، اما تعداد بسیار کمی از آن‌‌‌‌‌‌ها به اندازه‌‌‌‌‌‌ی این اختراع کوچک، فشرده و کاربردی بوده‌اند.

یک صفحه کلید و یک صفحه نمایش تمام چیزی است که برای استفاده از این رایانه شخصی نیاز است. این موس یا بهتر است بگوییم رایانه شخصی هم اکنون در حد نمونه اولیه است و سازندگان آن به دنبال سرمایه گذار برای تولید آن هستند.

نقطه‌‌‌‌‌‌ی قوتی این محصول قابلیت حمل و نقل آسانی است که می‌تواند بازار بزرگی داشته باشد، چرا که روزانه  ورن کمتر حمل و نقل می‌کنید، ضمناَ  تمامی فایل‌‌‌‌‌‌های کاری و شخصی خود را همواره همراه دارید، نیازی به در دست گرفتن کیف هم نخواهید داشت.

مشخصاتی که برای این موس اعلام شده یک پردازشگر 1.4GHZ دو هسته‌‌‌‌‌‌ای ARM به همراه 128GB حافظه‌‌‌‌‌‌ی ذخیره سازی فلش و دو پورت USB 3.0 در کنار یک خروجی micro-HDMI و  Wi-Fi است. اگرچه حجم داخلی این ابزار کم به نظر می‌آید اما همانطور که کروم بوک‌‌‌‌‌‌ها پیش از این نشان دادند امروزه با دسترسی به فضای ابری ارزان و البته اینترنت پرسرعت و تقریبا رایگان در دنیا نیازی به دسترسی به فضای ذخیره سازی زیاد دیده نمی‌شود. سازندگان این محصول هم اکنون در حال کار کردن بر روی موس پدی است که می‌تواند نقش شارژر خارجی موس را نیز بازی کند.

 از این موس می توان به عنوان یک موس معمولی نیز استفاده کرد که با فشردن یک دکمه بین رایانه شخصی قرار گرفته درون موس و رایانه خارجی خود منتقل شوید.

نمونه‌‌‌‌‌‌ی اولیه این موس کاملا عالی عمل می‌کند اما این گروه به دنبال سرمایه گذار هستند تا این موس را به صورت انبوه تولید کنند. با توجه به مشخصاتی که از این موس ارائه شده است به نظر می‌رسد این موس می‌تواند سیستم عامل‌‌‌‌‌‌های سبکی همچون لینوکس را اجرا کند؛ البته هنوز اطلاعی از سیستم عامل نهایی محصول در دست نیست. نکته‌‌‌‌‌‌ی ناگفته‌‌‌‌‌‌ی دیگر در مورد این محصول قیمت آن است که تولید کنندگان آن قول ارزان بودن آن را داده‌اند.

 

+1
+15


*شما دوستان گرامی در صورتی که سوال و یا نظری در مورد این آموزش دارید ، میتوانید در بخش دیدگاه ها، آن را بیان کنید .
* همچنین شما می توانید به سوالات کاربران دیگر پاسخ دهید واطلاعات و تجربیات خود را درباره این موضوع با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.