با miracast تصاویر خود را بر روی تلوزیون تماشا کنید

+1
+136
1393/10/29 4 9647 ش.روستایی

miracast یک استاندارد وایرلس، برای انتقال تصاویر گوشی، تبلت و لپ‌تاپ روی صفحه‌نمایش تلویزیون بر پایهDirect Wi-Fi است. این استاندارد به کاربر این امکان را می‌دهد تا تصاویری با رزولوشن 1080pو صدای 5.1 کاناله را روی صفحه تلویزیون نمایش دهد. امروزه بسیاری از تلویزیون‌های جدید و به‌ویژه انواع هوشمند آنها از میراکست پشتیبانی می‌کنند. اما خوشبختانه استفاده از این استاندارد روی تمامی تلویزیون‌ها با استفاده از یک آداپتور میراکست که به درگاه HDMI وصل می‌شود فراهم است.

با وجود پشتیبانی محصولات شرکت‌های بزرگ از میراکست، به‌نظر می‌رسد این تکنولوژی در مدت زمانی کوتاه بتواند به پراستفاده‌ترین استاندارد انتقال تصویر از گجت‌های همراه به تلویزیون تبدیل شود.

مایکروسافت در نسخه 8.1 ویندوز و گوگل در نسخه 4.2 اندروید، پشتیبانی از میراکست را به امکانات سیستم‌عامل‌هایشان اضافه کردند. برای استفاده از این قابلیت در اندروید، در تنظیمات Display باید به سراغ گزینهCast screen یاWireless display بروید. این تنظیمات ممکن است در گجت اندرویدی شما به‌گونه‌ای دیگر باشد.

DSM-260 یک آداپتور سازگار با میراکست از D-LINK است که به‌راحتی می‌توانید آن را در بازار ایران پیدا کنید. این آداپتور علاوه بر میراکست، از استانداردهایی نظیر DLNA و MirrorOP نیز پشتیبانی می‌کند. از نکات قابل توجه در مورد این مدل می‌توان به حضور کانکتور 5/3 میلیمتری A/V در کنار HDMI به‌عنوان خروجی تصویر در آن اشاره کرد.

دیدگاه ها (4)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.