ایکس باکس اورجینال

+1
+84
1394/05/26 0 400 م.مطلبی

ایکس باکس اورجینال

از دید مردم ایکس باکس اورجینال یعنی ایکس باکسی که تقلبی نباشد. یعنی ایکس باکسی که ساخت خود آمریکا می باشد.

دلیل کپی خور کردن ایکس باکس اورجینال

بازی اورجینال گران قیمت است ، به همین دلیل همه افراد توانایی خریدن آن را ندارند از طرف  دیگر قیمت دلار در ایران است  بدین منظور  دستگاهی که باید 300 هزار تومان باشد به خاطر دلار حدود 1500000  می شود. پس کپی خور کردن  لازم است. دستگاهی که کپی خور میشود از ایکس باکس اورجینال گران تر است. حال شاید شما بتوانید در بازار ایکس باکس اورجینال را 700 تا 800 هزار تومان  خریداری کنید اما به دلیل بالا بودن قیمت بازی های آن اکثرا از خرید آن صرف نظر می کنند.

ایکس باکس چینی:

 این تکنولوژی در آمریکا تولید میشود  و  آن را در چین مونتاژ می کنند، و در آخر به دست ما و شما می رسد.  در حال حاضر  محصولات اپل هم در چین مونتاژ میشوند. ایکس باکس تحت لایسنس آمریکا توی چین اسمبل میشود . پس روی همه ایکس باکس ها حتی اگر نوشته شده باشد Made in China  بدانید که دستگاه تحت لایسنس یا امتیاز مایکروسافت آمریکا می باشد.

ایکس باکس تقلبی یا Fake

سخت افزار و نرم افزار ایکس باکس تنها در انحصار شرکت مایکروسافت است و هیچ شرکتی نه توانایی سخت افزاریش را داراست و نه مجوز دارد که دستگاه تقلبی بسازد. پس خیالتان بابت ایکس باکس اورجینال راحت باشد  و  فروشنده هایی که میگویند  فلان مغازه ایکس باکس تقلبی  دارد  و  تنها  من اورجینال دارم دروغ میگویند !

ایکس باکس ریفر

در حال حاضر در بازار، ایکس باکس اورجینال یعنی دستگاهی که تعمیر نشده یا قطعاتش تعویض نشده و ایکس باکس ریفر یعنی دستگاهی که یکسری مشکلات را از ابتدا داشته و به کارخانه سازنده ارجاع داده شده و توسط یک شرکت واسط تعمیر و عیب یابی شده و مجددا به چرخه فروش برگشته است . ایکس باکس ریفر هم تقلبی نیست فقط قابلیت اطمینان کمتری دارد  چون یک بار تعمیر شده. البته مشکل این دستگاه های ریفر می تواند از کابل برق یا تصویر باشد تا مشکل در پردازنده اصلی.  این احتمال وجود دارد که یک ایکس باکس ریفر 10 سال کار کند و یک دستگاه اورجینال ( تعمیر نشده ) تو ماه اول خراب شود . پس اگر شنیدید ایکس باکس ریفر ، فکر نکنید دستگاه تقلبی است ، آن دستگاه تعمیری است.

تفاوت ایکس باکس اورجینال با ایکس باکس کپی خور

وقتی صحبت از ایکس باکس اورجینال و کپی خور میشود دیگر بحث اینکه این دستگاه چینی می باشد و تقلبی است مطرح نیست. در این موارد منظور از ایکس باکس اورجینال دستگاهی است که می بایست بازی های اورجینال برای آن خریداری شود تا اجرا شود.  که  رنج قیمتی بازی اورجینال ایکس باکس از 70 هزار تا 250 هزار تومان می باشد و به صرفه نیست. پس تعمیرکارها برای اینکه شما بتوانید بازی های 5 یا 10 هزار تومانی را به سادگی روی ایکس باکس اجرا کنید، دستگاه را به اصطلاح کپی خور میکنند .

در حال حاضر در بازار، ایکس باکس اورجینال خیلی ارزان تر  از ایکس باکس کپی خور است چون بازی های اورجینال گران و شما برای خریدن 5  عدد از بازی ها  می بایست  بین 300 تا 700 هزار هزینه کنید.

فرق اساسی بین ایکس باکس اورجینال و کپی خور این است که با ایکس باکس اورجینال می توانید به اینترنت وصل شوید و به صورت آنلاین بازی و چت کنید اما با ایکس باکس کپی خور به این راحتی ها نمی شود آنلاین بازی کرد و احتمال BAN شدن از طرف مایکروسافت خیلی زیاد است .
از نظر کیفیت بازی و عملکرد دستگاه ، فرقی بین ایکس باکس اورجینال و کپی خور نیست .

لوازم جانبی تقلبی ایکس باکس

ایکس باکس تقلبی نداریم اما لوازم جانبی ایکس باکس تقلبی وجود دارد البته غیر از کینکت. اتفاقا حساسیت شما روی لوازم جانبی باید بیشتر باشد چون شرکت های متفرقه یا چینی می توانند آداپتور، دسته یا هارد تقلبی تولید کنند .

علت تفاوت قیمت فروشنده های ایکس باکس در بازار یا سایت های مختلف همین لوازم جانبی است. دسته ی ایکس باکس، هارد،آداپتور، درایو نوری،می توانند عوض شوند. دسته ی تقلبی در بازار حدود 60 تومان در حالیکه دسته ی اورجینال بین 110 تا 120 تومان است . پس همین دسته فقط می تواند 60 هزار تومان از قیمت نهایی کم کند. از طرف دیگر هارد و آداپتور و درایو نوری را هم حساب کنید، فروشنده می تواند چیزی بین 100 تا 200 هزار تومان از قیمت نهایی ایکس باکس کم کند و شما هم خرسند از این که قیمت خوب دارید میگیرید غافل از اینکه بعدا باید دو برابر خرج تعمیرات کنید . برای تشخیص لوازم جانبی تقلبی ایکس باکس کار ساده ای نیست و باید خیلی حرفه ای باشید. شایان ذکر است که ایکس باکس اورجینال و غیر اورجینال نداریم ، همه ایکس باکس ها اورجینال هستند یعنی هم آنها تحت نظارت مایکروسافت در چین تولید میشوند. 

 

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.