انواع روشهای انتقال فایل از گوشی های اندروید بهpc

+1
+39
1393/10/23 1 5128 م.مطلبی

انتقال دادن فایل از محیط اندروید به رایانه‌ شخصی تحت ویندوز کار دشواری نیست و راه‌های مختلفی دارد که در متن زیر به تعدادی از آنها می‌پردازیم.

انتقال دادن فایل با کابل USB

ساده‌ترین  روش انتقال فایل از گوشی یا تبلت اندرویدی به کامپیوتر  کابل است.اگر نخستین بار است که این دستگاه را به کامپیوتر وصل می‌کنید، ویندوز راه‌اندازهای مورد نیاز را نصب می‌کند و در نهایت حافظه‌ گوشی عین حافظه‌های همراه (فلش) از درون کامپیوتر در دسترس خواهد بود.

ارتباط بلوتوثی کامپیوتر و اندروید

رایانه‌های شخصی امروزی اغلب دارای بلوتوث هستند و اگر هم نداشته باشند می‌توان بلوتوث خارجی  را از بیرون به آنها وصل کرد. به این ترتیب می‌توان داده‌ها را از طریق بلوتوث از محیط اندروید به محیط ویندوز انتقال داد.
نخست باید بلوتوث هر دو دستگاه را فعال کرد، سپس کامپیوتر تحت ویندوز مورد نظر را با دستگاه اندروید در محیط بلوتوث مرتبط کرد. وقتی اتصال بلوتوثی برقرار شد باید فایل مورد نظر را در محیط اندروید انتخاب کرد و دکمه‌ ارسال بلوتوثی را فشرد دهید. در کامپیوتر هم باید دکمه‌ دریافت را کلیک کنید تا انتقال آغاز شود. با اتمام ارسال نیز پیام موفقیت ارسال به‌نمایش در می‌آید.

استفاده از Wi-Fi Direct

چند سالی است که سازندگان دستگاه های اندرویدی پشتیبانی از Wi-Fi Direct را به دستگاههایشان اضافه می‌کنند. به لحاظ مفهومی با چیزی شبیه ارسال داده توسط بلوتوث مواجه هستیم، اما Wi-Fi Direct خیلی سریع‌تر است.

انتقال فایل از گوشی به کامپیوتر با استفاده از AirDroid

اهمیت نرم‌افزار رایگان AirDroid برای کاربران اندروید روز به روز در حال افزایش است. یکی از کاربردهای AirDroid ، انتقال آسان فایل گوشی به رایانه‌ تحت ویندوز متصل به شبکه وای‌فای یکسان است.
AirDroid واسط بسیار خوبی برای اشتراک‌گذاری داده بین کامپیوتر و دستگاه اندرویدی است.

انتقال اطلاعات از گوشی به کامپیوتر با استفاده از Pushbullet

سرویس دیگری که خوشبختانه با گوگل می‌توان در آن ثبت‌نام کرد، Pushbullet است.
همین که با مرورگر و حساب کاربری گوگل وارد سایت این سرویس گوگل  بشویم (PushBullet.com) ، گزینه‌ اشتراک‌گذاری مهیا می‌شود. کافی است فایل مورد نظر برای انتقال را انتخاب و آن را ارسال کنیم.

ارسال داده به ویندوز از طریق ES File Explorer File Manager

اگر از برنامه‌ ES File Explorer File Manager استفاده می‌کنید و فولدری را در شبکه محلی به‌اشتراک گذاشته‌اید، می‌توانید به آسانی داده‌های مورد نظر برای انتقال از اندروید به ویندوز را در این برنامه وارد کنید.

گذاشتن در کارت SD و خواندن با کامپیوتر

یک راه ساده برای انتقال فایل  قرار دادن داده‌ها در کارت micro SD گوشی است. این روش برای کاربری مفيد است که کابل USB و سایر گزینه‌ها را در اختیار ندارد. البته کاربر باید Ram Reader داشته باشد.
این روش در واقع همان روش قدیمی قرار دادن فایل در نرم‌دیسک و انتقال دادن به کامپیوتر دیگر است. فقط دستگاه و واسط‌ها کوچک‌تر شده‌اند.

اشتراک Cloud storage

آخرین راه‌حل هم می‌تواند ذخیره‌سازی ابرواره‌ای یا رایانامه‌ باشد که این روزها مترادف با رایانش هستند.
به لطف خدمات ابرواره‌ای از قبیل Dropbox، Box، Google Drive و Microsoft OneDrive، انتقال دادن داده از دستگاه  اندرویدی به‌ طرز چشم‌گیری آسان شده است. مثلا Dropbox امکانی دارد به نام ابزار بارگذاری خودکار عکس دوربین،که اگر Dropbox را در کامپیوترمان نصب کرده باشیم عکس‌هایی که می‌گیریم از طریق حساب Dropbox به درون کامپیوتر شخصی می‌رود. سایر خدمات ابرواره‌ای نیز امکاناتی مشابه این امکان دارند.
رایانامه را احتمالا می‌توان نخستین شیوه‌ انتقال داده به‌صورت غیردیسکی بین دستگاهها نامید که همچنان در برخی موارد گزینه‌ مفیدی است. فقط کافی است داده‌های مورد نظر برای انتقال را در گوشی‌مان به رایانامه‌ای پیوست و ارسال کنیم.

دیدگاه ها (1)

  • علیرضا

    +1
    +21

    من قاب شیشه ای گوشیم شکسته روشنه ولی لمسش کار نمیکونه چطور باید اطلاعاتش رو روی کامپیوتر بریزم؟

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.