اختراعی برای گوشیها در اماکن عمومی

+1
+38
1393/11/01 0 20 ش.روستایی

شرکت مایکروسافت اختراعی را به ثبت رسانده که باعث می‌شود گوشی‌های هوشمند به طور خودکار در اماکن عمومی در حالت سکوت یا سایلنت قرار گرفته و مزاحمت کمتری ایجاد کنندو برای این قابلیت عنوان حالت نامحسوس یا inconspicuous mode را برگزیده است.

کاربران می‌توانند از این قابلیت بر سر میز شام، سالن‌های سینما یا در خانه در زمان رفتن به رختخواب و استراحت بهره بگیرند.افزوده شدن این قابلیت به گوشی‌های همراه باعث می‌شود تا آنها در زمان نشستن فرد در کنار دیگران در سینما یا در یک محیط اداری و ... دیگر آزاردهنده نبوده و موجب حواس پرتی نشوند.

علاوه بر قراردادن گوشی در حالت سایلنت یا سکوت، نور گوشی نیز از این طریق به طور خودکار کاهش می‌یابد تا در صورت حضور فرد در سینما اطرافیان دچار ناراحتی و حواس پرتی نشوند.

اگر چه جزئیات تنظیمات این حالت توسط کاربران انجام می‌شود، اما قرار گرفتن گوشی در حالت یاد شده به طور خودکار و بر مبنای دریافت اطلاعات جغرافیایی یا اطلاعات بلوتوث یا وای – فای محیط اطراف صورت می‌گیرد.

همچنین اگر اطلاعاتی را در تقویم گوشی ثبت کنید یا خرید بلیطی را از طریق تلفن همراه انجام دهید، موبایلتان در مقطع زمانی متناسب در وضعیت سکوت قرار می‌گیرد.

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.