آموزش word 2013 -قالب بندی پاراگراف-بخش سوم -(درس هجدهم)

+1
+54
1394/02/02 0 958 ش.روستایی

تنظیم تورفتگی پاراگراف با استفاده از خط کش:

با استفاده از دکمه های قرار گرفته در بر روی خط کش هم ممی توانید تو رفتگی مورد نظر را برای پاراگراف ها اعمال کنید. برای انجام این کار کافیست بر روی پاراگراف مربوطه کلیک کنید سپس مطابق دستورات زیر اقدام کنید:
 
word-2013-ruler
 
1- کشوی مثلثی شکل بالا  واقع در سمت راست خط کش : تنظیم تورفتگی خط ابتدایی پاراگراف 
2- کشوی مثلثی شکل پایین  واقع در سمت راست خط کش : تنظیم تورفتگی خط دوم به بعد 
3- کشوی مربع شکل پایین  واقع در سمت راست خط کش: تنظیم تورفتگی کلیه خطوط پاراگراف 
4- کشوی مثلثی شکل واقع در سمت چپ خط کش: تنظیم تورفتگی انتهای کلیه خطوط پاراگراف
 

مدیریت سبک های نوشتاری:

wrd 2013 styles

در بخش Styles   واقع در سربرگ Home  سبک هایی از متون نوشتاری موجود می باشند که می توان هر یک ار آنها را به متنی خاص اعمال کرد. برای این کار کافیست متن مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس از کرکره موجود سبک درخواستی را انتخاب کنید تا به متن اعمال شود. 
سبک های نوشتاری امکان قالب بندی سریع متن را فراهم می کنند. 
 

علامت گذاری و شماره گذاری پاراگراف:

گاهی اوقات نیاز است که توجه خواننده مطالب تایپ شده را به نکاتی خاص جلب کنید و یا گاهی احتیاج است که پاراگراف ها ی تایپ شده را شماره گذاری کنید در این صورت می توانید از این مبحث کمک بگیرید:
برای انجام علامت گذاری و یا شماره گذاری در ورد 2013  کافیست بر روی آیکون فلش شکل هر یک از آنها در قسمت پاراگراف واقع در سربرگ Home کمک بگیرید.
 
word 2013 define new bullet
 
برای ایجاد و یا ویرایش یک سبک علامت گذاری کافیس از منوی میانبر باز شده دستور Difine New Ballet  را انتخاب کنید در این صورت کادری نمایان می شود که قسمت های مختلف این کادر عبارتند از:
 
word 2013 define new bullet
 
Ballet Caracter: با استفاده از سه دکمه موجود در این قسمت امکان انتخاب کاراکترهای مختلف به عنوان علامت فراهم می شود. 
Symbol: با کلیک بر روی این دکمه کادری باز می شود که با استفاده از اشکال درون آن می توان سمبل های خاصی را به عنوان علامت ابتدای پاراگراف های منتخب درج کنیم.
 
word 2013 define new bullet symbol
 
Picture : با کلیک بر روی این دکمه کادری باز می شود که امکان انتخاب یک تصویر را به عنوان علامت ابتدای پاراگراف های منتخب فراهم می کند. 
 
word 2013 define new bullet pictuer
 
Font  : با استفاده از این دکمه می توان خواص قلم موجود را برای سمبل منتخب تغییر دهید. کلیک بر روی این دکمه منجر به باز شدن کادر فونت می شود .
 
 word 2013 define new bullet font
 
Alignment  : تنظیم موقعیت علامت نسبت به متن از طریق کرکره ی موجود در این قسمت صورت می گیرد. این تنظیم به سه حالت چپ، مرکز و راست امکان پذیر است. 
Preview :  در  قسمت پیش نمایش می توانید مروری بر تنظیمات صورت گرفته داشته باشید.
 
 برای ایجاد و یا ویرایش یک سبک شماره گذاری نیز می توان از منوی میانبر باز شده از دستور  Define  New Number Format  استفاده کرد. که قسمت های مختلف این دستور بدین شرح می باشد:
 
 
 
wor 2013 define new number format
 
Number Format : با استفاده از گزینه های موجود در این قسمت می توان قالب شماره گذاری پاراگراف های منتخب را تنظیم کرد. 
Number Style: نوع سبک شماره گذاری با استفاده از کرکره ی موجود در این قسمت قابل انتخاب است. منظور از شماره گذاری در این دستور صرفا استفاده از اعداد و ارقام نیست بلکه حروف ابجد،  اعداد یونانی ، حروف الفبای فارسی، عربی و لاتین و بسیاری از چیزهای دیگر مشمول کاراکترهای قابل استفاده در این دستور می باشد.
Font: کلیک بر روی این دکمه کادر فونت را باز کرده و امکان امجام تنظیمات بیشتری را بر روی سبک های شماره گذاری فراهم می کند. 
Number Format : در این فیلد علاوه بر اینکه پیش نمایشی از سبک شماره گذاری نمایش داده می شود همچنین امکان اضافه کردن کاراکترهایی مانند نقطه و ویرگول و بسیاری از چیزهای دیگر نیز فراهم می باشد.
Alignment : تنظیم موقعیت شماره نسبت به متن از طریق کرکره ی موجود در این قسمت صورت می گیرد این تنظیم نیز به سه حالت چپ، مرکز و راست امکان پذیر است.
Preview :  در  قسمت پیش نمایش می توانید مروری بر تنظیمات صورت گرفته داشته باشید.
 
 
 

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.