آموزش word 2013 - ذخیره سازی ورد به عنوان صفحه وب و ترمیم خودکار فایلهای صدمه دیده(درس هفتم )

+1
+33
1394/01/22 0 607 ش.روستایی

ذخیره سازی ورد به عنوان صفحه وب:

برای انجام این کار دو حالت وجود دارد :

ساخت صفحه وب تک صفحه ای:

 

save as web

کافیست که دستور save as  را اجرا کرده و از قسمت save as type  گزینه ی single file web page  را انتخاب کنید و باقی مراحل را همانند دستور save as  انجام دهید.

ساخت صفحه وب چند صفحه ای:

برای انجام این کار نیز همان مراحل قبلی را طی کنید و در نهایت نوع فایل مورد نظر  در قسمت save as type   را web page لحاظ کنید.

غالب صفحات وب یک سند را برای انتشار در اینترنت آماده می کنند.

ترمیم خودکار فایلهای صدمه دیده:

برای ذخیره سازی خودکار تغییرات انجام شده در فایل جاری می بایست این مراحل را انجام دهید ابتدا گزینه option  را انتخاب کرده وپس  از ظهور کادر  option  گزینه save را انتخاب کنید.   سپس ضمن اینکه در بخش save document  گزینه    save Auto Recover Information every  را فعال می کنید همچنین عدد موجود در کادر مربوطه را نیز می توانید  تغییر دهید. 

برای پاسخ به این فیلد عددی را برحسب دقیقه وارد کنید تا فایل جاری مطابق عدد وارده در دقایق مشخص و معین ذخیره شود. این ذخیره سازی در آدرسی که توسط گزینه   keep the last auto saved version if i close without saving وارد می شود صورت می گیرد. 

مورد کاربرد اعمال فوق زمانی است که بدون آمادگی لازم و قبل از ذخیره تغییرات به صورت غیر مترقبه از فایل خارج میشوید مثل اینکه برق قطع شود یا عملکرد ورد دچار تعلیق یا همان هنک شود در این صورت به محض ورود مجدد به نرم افزار ورد با کادر Document recovery  مواجه خواهیم شد.

save auto wodr 2013

 

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.