آموزش power point 2013-آشنایی با محیط پاورپوینت(درس اول)

+1
+40
1394/05/12 1 468 ش.روستایی

در اولین فصل از این مجموعه قصد داریم شما را با محیط Power point و ابزارهای مورد استفاده در آن آشنا کنیم.

اجرای برنامه:
بر روی منوی Start کلیک کرده و بر روی گزینه ی All Programs کلیک نمایید و گزینه ی Microsoft Office  را انتخاب کنید. حال از منوی باز شده Microsoft Office Power Point را انتخاب کنید.

حالا برنامه اجرا شده و شما می توانید وارد محیط Power Point شوید.
همانطور که می بینید در این محیط قسمت های مختلفی وجود دارند که در ادامه به توضیح هر قسمت خواهیم پرداخت.

آشنایی با محیط پاورپوینت
قسمتی که با کادر سبز مشخص شده است، در واقع نوار عنوان نام دارد.دراین قسمت نام نمایشی که در حال حاضر باز می باشد، نمایش داده می شود. تا زمانی که شما نامی برای نمایش خود انتخاب نکرده اید پاورپینت به طور خودکار نام presentation را قرار داده است.

در سمت چپ میله عنوان یک میله ی ابزار کوچک به نام Quick AccessToolbar قرار دارد که شامل ابزارهای پرکاربرد می باشد. با استفاده از فلش سیاه رنگ کنار این نوار میتوانید ابزارهای جدید را به آن اضافه نمایید.

آشنایی با محیط پاورپوینت

کلید File در بالا و سمت چپ صفحه کاربردی مشابه درسایر برنامه ها دارد و برای مدیریت فایل های پاورپینت است.

آشنایی با محیط پاورپوینت

به قسمت مشخص شده در تصویر زیر Ribbon گفته می شود. این قسمت شامل چندین برگه است که در آن برگه ی Home به صورت پیش فرض فعال بوده و نیز شامل پراستفاده ترین ابزارها در طراحیست.
Ribbon خود شامل چندین قسمت می باشد ازجمله: Clipboard ،Slides ،Font ،Paragrap , Drawin، Editing (در تصویر هر قسمت در یک کادر قرمز مشخص شده است.)

آشنایی با محیط پاورپوینت

فلش های کوچک زیر هر قسمت برای دسترسی به سایر تنظیمات و امکانات هر گروه قابل استفاده است.

اشنایی با محیط پاورپوینت

نکته:

ابزارهایی که به صورت کم رنگ هستند غیرفعالند و در شرایط خاص و در صورت نیاز فعال میگردند. درشکل, تعدادی از این ابزارها را مشاهده می کنید.

در سمت چپ پنجره ایی با دو برگه ی Outline و Slides وجود دارد که در Slides پیش نمایشی از اسلایدهای موجود و در Outline متون موجود در اسلایدها نمایش داده می شود.

قسمتی که توسط کادرسبز مشخص شده است، محیط طراحی اسلایدهای نمایش می باشد.

آشنایی با محیط پاورپوینت

نوار وضعیت یاStatus Bar  که در پایین صفحه قرار دارد اطلاعاتی از جمله: تعداد اسلایدهای نمایش, شماره ی اسلاید فعلی، سبک استفاده شده برای آنها و… را نمایش می دهد.
شما میتوانید با راست کلیک کردن بر روی نوار وضعیت و انتخاب گزینه های مناسب از منوی باز شده، اطلاعات نمایش شده در نوار وضعیت را کنترل کنید.

اشنایی با محیط پاورپوینت

به جز دو برگه ی Outline و Slides چهار نمای Slide show, Reading view , Slide sorter, Normal نیز وجود دارند. این چهارنما با استفاده از کلید های کوچک موجود در سمت راست نوار وضعیت که با کادر قرمز مشخص شده اند، قابل دسترس می باشند.

آشنایی با محیط پاورپوینت

با کلیک روی ابزار Zoom level پنجره ایی روی صفحه ظاهر می شود که می توانید میزان بزرگ نمایی را در آن تعیین کنید.

روی ابزارZoom level کلیک کنید. پنجره بزرگ نمایی یا Zoom گزینه های متعددی را در اختیار ما قرار می دهد. با استفاده از قسمت Percent می توانید میزان بزرگنمایی را برحسب درصد تعیین کنید. انتخاب یک عدد کوچکتر از %۱۰۰ عمل Zoom in و یک عدد بزرگتراز% ۱۰۰ منجربه عمل Zoom out میشود. یکی دیگر از ابزارهای مورد استفاده Zoom to Fit است. با کلیک بر روی این ابزار، بزرگ نمایی اسلاید به گونه ای تغییر میکند که تمام اسلاید در صفحه دیده شود.

یک ابزار دیگر برای بزرگ نمایی Zoom Slider است که توسط کادر قرمز مشخص شده است.
این ابزار شامل یک کلیک لغزان و دو علامت مثبت و منفی در دو طرف آن می باشد که لغزاندن آن به سمت علامت منفی موجب کوچک نمایی اسلاید می شود . همچنین برای بزرگ نمایی و کوچک نمایی می توانید مستقیما روی علامت مثبت و منفی نیز کلیک کنید.

 

 

دیدگاه ها (1)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.