آموزش Excle 2013-حرکت کردن درصفحات کاری (درس سوم)

+1
+44
1394/03/02 0 222 ش.روستایی

حرکت کردن در سلولهای یک صفحه:

برای حرکت دادن صفحات کاری می توانید از میله لغزان واقع در سمت راست پنجره استفاده کنید. با پاییین و بالا بردن دکمه لغزان واقع در میله لغزان عمودی، قسمتهای بالاتر یا پایین تر صفحات کاری نمایش داده می شوند. هنگامیکه دکمه لغزان را توسط ماوس حرکت می دهید، توضیحی ظاهر می شود که مشخص می کند در موقع رها کردن دکمه ماوس، کدام ردیف در بالا نشان داده خواهد شد.

روش دیگر برای پیمایش صفحات کاری، استفاده از علامت فلش کوچک سیاه رنگ واقع در پایین یا بالای میله ی لغزان است. با هر بار کلیک کردن روی این فلش ها، صفحه کاری به اندازه یک سطر بالا یا پایین می رود.

حرکت کردن در صفحات اکسل

توجه کنید که ردیف اول پنهان شده و اولین ردیفی که نمایش داده می شود ردیف 2 می باشد. روش دیگر برای  بالا یا پایین بردن صفحات کاری، استفاده از کلیدهای Page upو page Down در صفحه کلید می باشد. با فشردن این کلیدها صفحه قبلی یا بعدی از صفحه کاری مشخص می شوند.

حرکت در صفحات اکسل

حرکتدر صفحات اکسل

برای مشاهده ستونهای دیگری که هم اکنون قابل مشاهده نیستند، لازم است از میله لغزان افقی استفاده کنید. برای حرکت دادن صفحه کاری به چپ و راست از فلشهای سیاه واقع در چپ و راست میله لغزان افقی استفاده می شود. همچنین هنگامی که دکمه موجود در آن را توسط ماوس جابجا کنید، توضیحی ظاهر میشود که مشخص می کند در زمان رها کردن دکمه ماوس، کدام ستون نشان داده خواهد شد.

حرکت افقی صفحات اکسل

در پایین صفحه، چند کلید به شکل سرصفحه وجود دارد که نشان دهنده تعداد صفحه کاری(Worksheet) از کتاب کاری(Workbook) باز شده(Sample) هستند. پس در هر کتاب کاری یا Workbook می توان چندین صفحه کاری یا Worksheet تعریف کرد. در تصویر زیر اکنون سه صفحه داریم که صفحه ای به نام Sh فعال است و در حال مشاهده محتویات آن هستیم.

صفحات کاری در اکسل

برای وارد شدن به یک صفحه کاری دیگر، کافیست روی دکمه مربوط به صفحه ای که می خواهید مشاهده کنید کلیک نمایید.

روش دیگر برای مراجعه به صفحات کاری، استفاده همزمان از دو دکمه Ctrl و یکی از دکمه های Page upو page Down از صفحه کلید می باشد. با این روش در هر بار یک صفحه کاری به عقب یا جلو می روید.

اگر کتاب کاری دارای صفحات زیادی باشد، نمی توانید تمام دکمه های سرصفحه مربوط به آن را به طور همزمان در محلی که با کادر آبی مشخص شده است، مشاهده کنید. در این صورت می توان از دو دکمه کنترلی واقع در سمت چپ استفاده کنید تا در بین نام صفحات که در این محل نمایش داده می شوند حرکت کنید.

صفحات کاری در اکسل

دو فلش کوچک وسط که با کادر قرمز مشخص شده اند، برای حرکت به سمت راست و چپ می باشند. با هر بار کلیک بر روی این فلش ها، یک برگه به سمت راست یا چپ حرکت میکنیم.برای این کار روی دکمه مشخص شده توسط فلش قرمز رنگ می بایست کلیک کنید تا یک صفحه از سمت راست نمایش داده شود.

صفحات کاری در اکسل

 

 

+1
+44


*شما دوستان گرامی در صورتی که سوال و یا نظری در مورد این آموزش دارید ، میتوانید در بخش دیدگاه ها، آن را بیان کنید .
* همچنین شما می توانید به سوالات کاربران دیگر پاسخ دهید واطلاعات و تجربیات خود را درباره این موضوع با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.