آموزش Excle 2013-آشنایی با چرخش متن در سلول اکسل

+1
+25
1394/09/15 0 266 ش.روستایی

اکسل بر خلاف برنامه های دیگر شرکت مایکروسافت دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. البته هر برنامه ای دارای یکسری ویژگی بوده و کاربردش با دیگر نرم افزارها متفاوت می باشد. اگر به تصویر دقت کنید متن به صورت مورب نوشته شده است . این قابلیت بیشتر برای مرتب کردن ، متمایز کردن سطر از ستون یا مشخص بودن یک سلول کاربرد دارد . با مورب نوشتن سلول بیشتر در معرض دید قرار می گیرد و خوانا تر است .

آموزش چرخش متن در سلول اکسل

روش انجام اینکار:


برنامه Excel را باز کنید .  در سلول های سندتان عدد و هرچی که مد نظرتان است تایپ کنید . سپس باید سلولها را با ماوس درگ کنید تا ابزارهای پیش فرض برای انجام اینکار فعال شود .همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ابزارهای Align نمایش داده می شود که از طریق تصویر می توانید بر روی آیکون مورد نظر کلیک کرده و گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید .

آموزش چرخش متن در سلول اکسل


همانطور که مشاهده می کنید با انتخاب گزینه مورد نظر متن چرخش پیدا می کند .

آموزش چرخش متن در سلول اکسل

در صورتیکه می خواهید اندازه و زاویه چرخش را خودتان تغییر بدهید کافیست بر روی آیکون مشخص شده کلیک کنید .

آموزش چرخش متن در سلول اکسل

یک پنجره همانند تصویر زیر باز می شود . در سربرگ Alignment و قسمت Degrees می توانید خودتان به صورت دستی زوایه را با وارد کردن عدد یا با استفاده از اهرم هایی که مشاهده می کنید با ماوس تغییر بدهید .

آموزش چرخش متن در سلول اکسل

با تغییر زاویه به 180 درجه می توانید متن سلول را به صورت خطی نیز تایپ کنید . اینکار زمانی که بخواهید از حروف استفاده کنید کاربرد دارد .  کافیست در کادر عددی Degrees عدد صفر را تایپ کرده و با کلیک بر روی کلید OK صفحه را ببندید .

آموزش چرخش متن در سلول اکسل

 

 

 

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.