آموزش Excle 2013-آشنایی با محیط اکسل(درس اول)

+1
+36
1394/02/30 0 904 ش.روستایی

نرم افزار Excel:

نرم افزار اکسل یک برنامه صفحه گسترده یا  Spreadsheet است که صفحات کاری، گرافیک و مدیریت داده ها را در خود جمع نموده است. Excel استفاده از کامپیوتر در تمامی زمینه های مربوط به ریاضیات، آمار، امور مالی و حسابداری را بسیار ساده و آسان کرده است.

هنگامی که Excel را اجرا می کنید در سمت چپ در قسمت Recent میتوانید صفحات اکسلی را که قبلا باز کرده اید را مشاهده نمایید. در قسمت مشخص شده با کادر قرمز نرم افزار اکسل برای شما نمونه هایی از صفحات را قرار داده است که شما می توانید با توجه به کار خود از آنها استفاده کنید. در قسمت مشخص شده با کادر آبی شما می توانید به صورت آنلاین از نمونه های موجود در اینترنت استفاده نمایید.

آموزش اکسل 2013

برای ایجاد یک صفحه کاری خالی روی گزینه مشخص شده با کادر قرمز رنگ کلیک کنید.

آموزش اکسل 2013

همه کارهایی که در Excel انجام می دهید در کتاب کاری یا Workbookها انجام میشود. صفحات موجود در یک کتاب کاری را صفحات کاری یا Worksheet می گوییم. گاهی اوقات به این صفحات کاری، کاربری نیز گفته می شود. صفحات کاری موجود در کتاب کاری محدودیت نداشته و می توانند با توجه به نیاز شما کم و زیاد شوند.

باز کردن کتاب کاری:

برای باز کردن یک کتاب کاری که قبلا ایجاد شده است، می توانید از گزینه Open واقع در منوی File  استفاده کنید. همچنین اگر یک کتاب کاری اخیرا ایجاد شده یا مورد استفاده قرار گرفته باشد، با کلیک بر روی نام این کتاب کاری در قسمت Recent Documents واقع در منوی File می توانید آن را باز کنید.

ابتدا به منوی File رفته و computer را انتخاب کنید حال روی دکمه Browse کلیک کنید.

آموزش اکسل 2013

آموزش اکسل 2013

با استفاده از پنجره باز شده می توانید یکی از Workbook های موجود را انتخاب و باز کنید.

محیط Worksheet:

هر صفحه کاری یا Worksheet، از چند سطر و ستون تشکیل شده است. هر سطر با یک شماره و هرستون با یک حرف مشخص می شود. همچنین سرستونها در بالای صفحه و سرسطرها در یکی از طرفین صفحه قرار دارند. سرسطرها و سرستونها مستطیل های خاکستری کوچکی هستند که برای انتخاب کامل یک سطر یا ستون به کار می روند.

محل تقاطع هر سطر و ستون را یک سلول(Cell) می نامیم. برای دسترسی به هر سلول کافی است حروف ستون و شماره سطر مربوط به آن را بدانید. برای مثال اولین سلول سمت چپ و بالای صفحه کاری را با A1 نشان می دهیم که در اینجا A نام ستون و عدد 1 نام شماره سطری است که سلول در آن قرار دارد.

آموزش اکسل 2013

 

 

+1
+36


*شما دوستان گرامی در صورتی که سوال و یا نظری در مورد این آموزش دارید ، میتوانید در بخش دیدگاه ها، آن را بیان کنید .
* همچنین شما می توانید به سوالات کاربران دیگر پاسخ دهید واطلاعات و تجربیات خود را درباره این موضوع با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.