آموزش کانال تلگرام یا Telegram Channel

+1
+52
1394/07/28 0 316 ش.روستایی

در نسخه جدید برنامه تلگرام سرویس کانال تلگرام یا Telegram Channel جایگزین سرویس برودکست Broadcast شده . شاید برای شما هم جالب باشد بدانید که کانال تلگرام چیست و چه مزیتی نسبت به برودکست دارد و چرا برودکست حذف شد . در ادامه این مطلب همه این موارد رد خدمت تان توضیح میدهیم پس در ادامه با ساب سان همراه باشید.

کاربرد کانال تلگرام

کانال تلگرام کاربرد های زیادی دارد که  در این آموزش به چند مورد در حد تیتر اشاره میکنیم :

■ اطلاع رسانی درباره اخبار یا مسائل عمومی و اجتماعی

■ اطلاع رسانی به دانشجو های یک کلاس

■ اطلاع رسانی به مشتری ها ( مثلا ارسال روزانه قیمت محصولات )

■ آموزش نکات مهم و کوتاه درباره موضوعات مختلف مثلا نکات سلامتی و بهداشت

 

آموزش تصویری کانال تلگرام یا  Telegram Channel:

 برای ساخت یک کانال در تلگرام می بایست مراحل زیر را انجام دهید :

■ برنامه تلگرام را باز کنید و بعد از گوشه سمت چپ و بالا روی آیکن سه خط کلیک کنید و بعد گزینه New Channel را انتخاب کنید.

آموزش تصویری کانال تلگرام

حال در صفحه بعد مشخصات مربوط به کانال مورد نظر را وارد کنید. در سمت چپ صفحه آیکون دوربین با کلیک روی این آیکون می توانید برای کانال مورد نظر یک عکس یا لگو انتخاب کنید. در کنار همین آیکون کادر متنی به عنوان Channel Name  وجود دارد ، در این قسمت نام کانال مورد نظر خود را وارد کنید . در زیر همین گزینه کادر متنی دیگری به نام Discription وجود دارد در این قسمت باید توضیحاتی درباره ی کانال مورد نظر خود بنویسید و حال از قسمت راست بالای صفحه روی آیکون تیک کلیک کنید.

آموزش تصویری کانال تلگرام

در صفحه بعد ( صفحه Settings ) دو  قسمت وجود دارد . در قسمت بالا ازشما سوال می شود  که میخواهید کانالل شما عمومی Public باشد یا خصوصی Private .

 

تفاوت کانال عمومی با خصوصی :

 

گروه عمومی تلگرام:

نام عمومی گروه در نتایج جستجو نمایش داده می شود و هر کس می تواند در یک کانال شما عضو شود.

کانال خصوصی تلگرام:

برای عضویت در یک کانال تلگرامی خصوصی می بایست یک لینک دعوت نامه برای فرد ارسال شود. نام کانال های خصوصی تلگرام در نتایج جستجو نمایش داده نمی شود.

در قسمت پایین همین صفحه ( قسمت Link ) باید آدرس لینک عضویت در کانال تلگرام مورد نظرتان را بنویسید. بهتر است عنوان لینک تان با نام کانال تان یکی باشد اگر آدرس مورد نظر تان قبلا گرفته شده باشد باید یکم تغییرش بدهید تا لینک عضویت در کانال تلگرام تان ثبت شود. حالا روی آیکن تیک در قسمت بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید .

آدرس لینک عضویت در کانال تلگرام

در صفحه بعد ( صفحه Add members ) دوستان خود را به کانال تلگرام تان دعوت کنید . فقط کافی است روی نام دوستان تان یک بار کلیک کنید.  وقتی همه اعضا را انتخاب کردید روی آیکون تیک در بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید .

 

 

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.