آموزش کامل اینستاگرام-بخش سوم

+1
+40
1394/02/23 0 139 ش.روستایی

هشتگ چیست؟

هشتگ در اینستاگرام

هشتگ در  اینستاگرام

هشتگ همانند، طبقه‌بندی یا Category است. همان‌طور که سایت‌ها و پست‌ها دسته‌بندی خاصی دارند (بازی، نرم‌افزار وشبکه،آموزش و...) پست‌های اینستاگرام نیز می‌توانند به کمک هشتگ‌‌ها، به نوعی موضوع خود را مشخص کنند و در جستجوها به آسانی پیدا شوند.

این موضوع با کمک کاراکتر # انجام می‌شود، به این معنا که با قرار دادن این کاراکتر در ابتدای کلمات، می‌توان آن‌ها را به یک دسته‌بندی برای پست تبدیل کرد.

برای مثال شما عکسی از یک کفش آدیداس آبی را منتشر می‌کنید. در متن پست می‌توانید از این هشتگ‌ها استفاده کنید:

(Blue #shoe #adidas#). به کمک این سه کلمه، شما سه دسته‌بندی متفاوت برای عکس خود مشخص کرده‌اید. حال اگر کاربران دیگر در بخش جستجوی هشتگ‌ها، کمله‌ی shoe، Blue یا adidas را وارد کنند عکس‌ شما نیز در لیست بلندبالای نتایج خواهد آمد. درواقع می‌توان گفت که ارزش این روش نسبت به بخش جستجوی اکانت‌ها بسیار بالاتر است به این دلایل:

دلیل اول :

آنکه شما با جستجوی کلمه‌ای مانند Car در بخش حساب‌های کاربری، تنها صفحه‌هایی را خواهید یافت که صرفا به ماشین ها پرداخته‌ و به نوعی از کلمه‌ی Car در نام کاربری خود استفاده کرده‌اند. در حالی که ممکن است میلیون‌ها عکس دیگر وجود داشته باشد که کاربران دیگر در صفحه‌ی شخصی خود قرار داده باشند. به کمک هشتگ‌ها این عکس‌ها نیز از دسترس شما خارج نخواهند بود.

دلیل دوم :

سرعت‌عمل بالای هشتگ‌ها، به طوری که در اکثر برنامه‌های تلوزیونی زنده شاهد استفاده از این موضوع هستیم. به کمک هشتگ‌ها، می‌توان به سرعت کلمه یا موضوعی را در بین تمام کاربران اینستاگرام جستجو کرد. یک موتور جستجو برای اینستاگرام را تصور کنید با این تفاوت که نتایج آن بر خلاف گوگل که مدتی طول می‌کشد تا در موتور جستجو ثبت شوند، به صورت آنی و تنها چند ثانیه بعد از ارسال پستی با هشتگ مورد نظر، نمایش داده خواهد شد.

دلیل سوم :

 قابلیت استفاده‌ از هشتگ‌ها برای برگزاری کمپین‌های مختلف است. با هشتگ ها می‌توان مجموعه‌ای از عکس‌ها با محوریت‌های خاصی را در مکانی عمومی جمع‌آوری کرد.

یافتن موضوعات مورد نظر به کمک هشتگ:

 می‌توان از این موضوع برای پیدا کردن موضوعات مورد نظرتان نیز استفاده کنید. برای مثال تصور کنید قصد مشاهده‌ی چند عکس از کفش آدیداس را دارید. کافی است به بخش هشتگ‌ها رفته و در بخش جستجو، کلمه‌ی Adidas را وارد کنید. مزیت دیگر این روش نیز هنگامی است که شما به دنبال پیج شخصی (برای مثال امیرقلعه نویی) هستید اما اطلاعی از ID دقیق او ندارید. در این هنگام کافی است تا به بخش هشتگ‌ها رفته و کلمه‌ی amirghalenoei را جستجو کنید. در بین هزاران نتیجه‌ی به دست آمده، احتمالا در یکی از عکس‌ها حساب اصلی شخص مورد نظرتان تگ شده که از این طریق می‌توانید پیج اصلی وی را پیدا کنید.

هشتگ در اینستاگرام

هشتگ در اینستاگرام

 

 

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.