آموزش مدیریت حافظه در تلگرام

+1
+44
1395/04/23 0 706 م.مطلبی

در این آموزش قصد داریم تا شما را با امکان جدید مدیریت حافظه در تلگرام آشنا کنیم این ویژگی از نسخه‌ی(۳.۲.۲) در تلگرام قرار داده شده است.
که به شما این امکان را میدهد تا فایل ها ، تصاویر و ویدیو های قدیمی را حذف کنید که  باعث می‌شود تا هم سرعت کار با نرم‌افزار افزایش پیدا کند
 و هم فضایی که اشغال می‌کند به نحو چشمگیری کاهش یابد. پس با آموزشی دیگر از ساب سان همراه باشید

مدیریت فضا و حافظه در تلگرام

تلگرام  بر خلاف دیگر نرم افزار های مسنجر می‌تواند فضایی کمی را در فضای گوشی اشغال کند، حتی اگر در حال استفاده‌ی زیاد از آن باشید. وقتی شما اطلاعات تلگرام را از دستگاه خود حذف نمایید ، تمام این فایل‌ها در سرور تلگرام برای نیازهای بعدی ذخیره خواهد ماند ، بدون هیچ محدودیتی. قابلیتی که در نسخه‌ی ۳.۲.۲ و بالاتر تلگرام افزوده شده ، باعث می‌شود تا هم سرعت کار با نرم‌افزار افزایش پیدا کند و هم فضایی که اشغال شده به نحو قابل توجهی  کاهش یابد. جهت حذف حافظه نهان تلگرام خود به منوی تنظیمات تلگرام مراجعه کرده و گزینه‌ی Cache Settings را انتخاب کنید.

در صفحه  Cache Settings سه قسمت وجود دارد

Keep Media :

این قسمت زمان نگهداری فایل‌های بلااستفاده‌ی تلگرامی را مشخص کند. اگر شما به یک فایل تا زمانی مشخص مراجعه نکنید، آن فایل به صورت خودکار از کش تلگرام شما حذف خواهد شد. طبیعتاً زمانی که دوباره به آن قسمت مراجعه کنید، آن فایل از سرور تلگرام دانلود خواهد شد.

Clear Cache :

حافظه موقت یا همان کش تلگرام را با توجه به انتخاب شما حذف خواهد کرد . با توجه به تصویر بالا شما می توانید انتخاب نمایید که چه نوع فایل هایی حذف شود.

Local Database :

در این بخش شما می‌توانید متن پیام‌های قبلی خود را پاک کنید و در نتیجه دیتابیس محلی تلگرام را پاکسازی کنید.

 

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.