آموزش ساخت اپل آی‌دی(Apple ID)

+1
+35
1393/12/01 0 363 م.مطلبی

با وجود افزایش محبوبیت گوشی‌های جدید اپل و آمار فروش بالای آنها ، متاسفانه محصولات اپل در کشورمان، پشتیبانی خوبی ندارد و هنوز شرکت اپل برای کاربران ایرانی احترامی  قائل نیست و IPهای ایران را در لیست سیاه خود قرار داده و به‌ همین دليل ساختن اپل آی دی یا همان شناسه‌ کاربری اپل برای کاربران ایرانی به کاری سخت تبدیل شده است .

شما با نداشتن اپل آی دی از خدمات زیادی محروم می شوید از جمله:

 • AppStore
 • FaceTime
 • iMessage
 • iCloud
 • Find My iPhone
 • Find My Friends
 • Game Center
 • و ....

و معمولا برای ساخت apple ID مبلغ بالایی از کاربران دریافت می شود ما در ادامه این کار را به شما آموزش می دهیم .

شما به‌راحتی می‌توانید در سایت اپل ثبت نام کنید و با نام کاربری و رمز عبور خود به سرورهای اپل متصل شوید. اما مشکل زمانی شروع می شود که در اولین اتصال با سرور اپل از شما می خواهد تا یک سری اطلاعات تکمیلی از جمله اطلاعات تماس و کد پستی خود را وارد کنید.که بهتر است یک آدرس جعلی را در اینترنت جست‌وجو کرده و از آن به جای آدرس و کد پستی خودتان استفاده کنید. اما مشکل از اینجا شروع می شود که برای ثبت نهایی  از شما خواسته می شود که مشخصات کارت اعتباری VISA یا Master Card خود را وارد کنید.و به دلیل اینکه گزینه «هیچ‌کدام» (None) وجود ندارد و در نهایت اپل شما را مجبور می‌کند تا حتما از مشخصات یک کارت اعتباری واقعی یا «کارت هدیه» (Gift Card) استفاده کنید که قیمت آن هم کم نیست. این مشکل برای بسیاری از کاربرانی که به این کارت‌ها دسترسی ندارند، حتی در کشورهای دیگر هم وجود دارد. برای رفع این مشکل باید چند مرحله را پشت سر گذاشت.

 1. مرحله  اول برای ساخت شناسه کاربری اپل، ایجاد یک آدرس ایمیل است که قبلا در سایت اپل ثبت نشده باشد. این آدرس ایمیل همان نام شناسه کاربری اپل شما خواهد بود.
 2. مرحله بعد باید نرم‌افزار iTunes را روی کامپیوترتان نصب کنید. دانلود نرم افزار iTunes
 3. حالا از منوی iTunes Store گزینه Sign in را انتخاب کنید. در این قسمت گزینه «ساخت حساب» (Create Account) را مشاهده خواهید کرد. مشخصات خود را در فرم‌های درخواست شده تکمیل کنید. دقت کنید که نام ایران در فهرست نام کشورها قرار ‌ندارد.
 4. مرحله آخر هم آدرس و کد پستی درخواست می‌شود. همان‌طور که گفته شد، می‌توانید آدرس را از طریق اینترنت به‌دست بیاورید. گزینه «هیچ‌کدام» (None) در این قسمت مشخص است. نکته کلیدی‌ که در این مرحله باید به آن توجه داشت، این است که اگر سرورهای اپل، IP شما را از ایران شناسایی کنند، اجازه اتمام عملیات را نخواهند داد. هیچ پیغام خطایی نمایش داده نمی‌شود؛ تنها عبارتی به کاربر می‌گوید که برای اطلاعات بیشتر باید به پشتیبانی سایت اپل مراجعه کند. به‌همین دليل تنها راه‌‌حل، تغییر IP است. با نرم‌افزارهای تغییر IP مانند فیری گیت به‌راحتی می‌توانید از این مرحله عبور کرده و شناسه‌ کاربری خود را بسازید. حالا می‌توانید از تمامی امکانات دستگاه‌تان استفاده کرده و لذت ببرید.

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.