آموزش ذخیره‌ صفحات اینترنت در ipad به صورت PDF

+1
+41
1393/10/30 0 34 م.مطلبی

در این آموزش روش ذخیره سازی صفحات وب را به صورت فایل PDF در آیپد با هم بررسی می‌کنیم .

اینترنت سرشار از اطلاعات مفید است  و اگر شما بخواهید آن اطلاعات را روی ابزار هوشمندتان داشته باشید  تا در زمانی دیگر بدون نیاز به اینترنت آنها را مطالعه کنید این آموزش به شما کمک خواهد کرد . فایل های PDF تقریبا در هر ابزار هوشمندی قابل باز کردن است و نیز یک راه حل مفید برای ذخیره اطلاعات ارزشمندی به حساب می آید. حالا اگر شما دوست دارید بدانید که چطور می‌توانید صفحات اینترنتی را در ipad به صورت PDF ذخیره کنید، با ما همراه باشید. در این روش از یک تبدیل کننده اینترنتی صفحات به PDF استفاده خواهیم کرد.

برای شروع، مرورگر safari را روی ipad خود اجرا کنید.

آدرس مورد نظرتان را در نوار آدرس وارد کنید. وقتی که صفحه بارگذاری شد، روی دکمه Share(آیکون فلش رو به بالا) کلیک کنید و بعد عبارت Add Bookmark را کلیک کنید.

پنجره زیر به همراه نام بوک‌مارک و URL آن ظاهر می‌شود. در قسمت نام بوک‌مارک عبارت Save as PDF را وارد کنید و فیلد مربوط به URL را به همان حالتی که هست، رها کنید.

حالا روی نوار بوک‌مارک‌ها کلیک کرده و Edit را انتخاب کنید. این امر شما را قادر می‌سازد تا بوک‌مارک‌های ذخیره شده را ویرایش کنید. بنابراین Save as PDF را که در مراحل قبل ساختید، انتخاب کنید.

اینجا می‌توانید بوک‌مارک خود را ادیت کنید. نام بوک‌مارک را به همان حالتی که هست رها کنید و در قسمت URL عبارت زیر را کپی کنید:

javascript:pdf_url=location.href;location.href='http://pdfmyurl.com?url='+escape(pdf_url)

روی بازگشت (Return) کلیک کنید و در پنجره بعد Done را کلیک کنید تا تغییرات ایجاد شده ذخیره گردد.

حالا وقت آن رسیده که یک صفحه وب را به صورت PDF ذخیره کنیم. به هر صفحه‌ وب که مایل به ذخیره آن به صورت PDF هستید، بروید و سپس نوار بوک‌مارک‌ها را انتخاب کنید. وقتی بوک‌مارک‌ها ظاهر شدند، روی بوک مارک Save as PDF که در مراحل بالا ساخته بودید، کلیک کنید. از این جا به بعد همه چیز به طور خودکار انجام شده و این صفحه به صورت پی‌دی‌اف برای شما ذخیره می‌شود.

حالا شما باید بتوانید که این صفحه را به صورت PDF در مرورگر خود ببینید. در گوشه سمت راست بالای صفحه، گزینه‌ای برای باز کردن فایل پی‌دی‌اف در iBook یا هر نرم‌افزار اجرا کننده فایل‌های PDF موجود است.

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.