آموزش تغییر صفحه خانگی فایرفاکس

+1
+71
1394/05/27 1 62 ش.روستایی

اگر از مرورگر فایرفاکس استفاده کرده باشید حتما برای شما هم پیشآمده است که مجبور شده باشید صفحه خانگی فایرفاکس را تغییر دهید. چون به طور پیش فرض ممکن است روی موتور های جستجوی دیگر ای مثل DuckDuckGo یا ASK تنظیم شده باشد. در این بخش روش تغییر صفحه خانگی فایرفاکس را  آموزش می دهیم پس در ادامه با ساب سان همراه باشید.

برای تغییر صفحه خانگی فایرفاکس مراحل زیر رو انجام بدین :

- برنامه مرورگر فایرفاکس را باز کنید.

- حالا از قسمت سمت چپ و بالای پنجره مرورگر فایرفاکس روی آیکن منوی ( همون آیکنی که به شکل 3 خط است ) کلیک کنید تا منوی فایرفاکس باز شود.

- روی گزینه Options کیک کنید تا وارد تنظیمات مرورگر فایرفاکس شوید.

آموزش تغییر صفحه خانگی فا

- حالا روی تب General کلیک کنید.

- حالا در بخش تنظیمات عمومی یا General در کادر مربوط به Startup یک گزینه وجود دارد با عنوان When Firefox starts و جلوی این عبارت یک منوی کشویی وجود دارد. داخل این منوی 3 گزینه وجود دارد که در ادامه به توضیح ان می پردازیم.

تنظیمات فایرفاکس

نمایش صفحه خانگی Show my Home page

اگر این گزینه را انتخاب کنید می توانید یک صفحه مشخص را به عنوان صفحه خانگی تنظیم کنید. اول گزینه Show my Home page را انتخاب کنید و بعد در کادر زیرین ( Home page ) آدرس صفحه مورد نظرتان را انتخاب کنید. برای مثال اگر دوست دارید هر دفعه که فایرفاکس را باز می کنید صفحه گوگل نمایش داده شود می توانید در این قسمت آدرس www.google.com را تایپ کنید .

تغییر صفحه خانگی فایرفاکس به گوگل

 از این به بعد صفحه خانگی تان صفحه اول گوگل است و هر وقت که فایرفاکس را باز کنید یا هر وقت که روی دکمه خانه Home کلیک کنید صفحه گوگل نمایش داده میشود.

نمایش یک تب خالی Show a blank page

پیش از اینکه  به توضیح این بخش بپردازیم لازم است به این نکته توجه کنید. وقتی شما When Firefox starts را روی گزینه Show my Home page تنظیم میکنید موقع باز شدن فایرفاکس کمی زمان می برد می توانید When Firefox starts را روی گزینه Show a blank page تنظیم کنید تا زمان را از دست ندهید.  وقتی شما گزینه Show a blank page را انتخاب می کنید هر دفعه که فایرفاکس را باز می کنید یک صفحه خالی باز نمایان می شود . اگر موتور جستجوی فایرفاکس را روی گوگل تنظیم کرده باشید دیگر نیازی نیست حتما به گوگل رفته و  مطلب مورد نظر خود را جستجو کنید. فقط کافی است عبارت مورد نظر تان را در نوار آدرس تایپ کنید و Enter بزنید.

نمایش صفحاتی که آخرین بار باز شده Show my windows and tabs from last time

اگرShow my Home page را روی Show my windows and tabs from last time تنظیم کنید. هر بار که برنامه فایرفاکس را باز می کنید پنجره ها و تب هایی که آخرین بار باز کرده بودید، نمایش داده میشوند.

دیدگاه ها (1)

  • rezq

    +1
    +55

    برادر وقیتی این تنظیماتو تغییر دادی خود به خود ذخیره میشه؟ چیزی به اسم
    سیو نداره دخیره هم نمیشه

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.