آموزش تغییر دادن رمز عبور Wifi برای مودم TP-LINKبا رابط نارنجی

+1
+38
1393/12/16 0 205 ش.روستایی
 
دلایل متعددی  وجود دارد که یکی از مهمترین این دلایل، جلوگیری از دسترسی افراد غیرمجاز به شبکه شما و استفاده از اینترنتتان است. بسیاری از افراد با هک کردن پسورد وای فای سایر افراد، به صورت غیرمجاز و بدون محدودیت از آن استفاده می‌کنند. علاوه بر این که این افراد از اشتراک اینترنت وی استفاده می‌کنند، خطری جدی برای همه کامپیوترهای موجود در شبکه نیز به شمار می‌روند. بنابراین گذاشتن پسورد روی وای فای و تغییر دادن رمز عبور هر از چندگاهی می‌تواند تا حدود بسیار زیادی از دسترسی هکرها و سایر تهدیدات جلوگیری کند. قبل از این که رمز عبور خود را عوض کنید، بهتر است به این نکته توجه کنید که گذاشتن رمزهایی مانند ۱۲۳۴۵۶۷۸، ۰۰۰۰۰۰۰۰۰، password و ... تفاوتی با نگذاشتن رمز نداشته و فقط کار هکر را چند ثانیه‌ای به تاخیر می‌اندازد. پیش از خواندن نحوه رمزگذاشتن روی وای فای، به شدت توصیه می‌شود که بندهای زیر را بخوانید.
 
 

نحوه تغییر دادن رمز وای فای

 
ابتدا مرورگر خود را باز کرده و در قسمت وارد کردن آدرس ، آدرس Gateway که معمولاً ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ است را وارد کنید و کلید اینتر را بزنید. درصورت نرفتن به این آدرس، ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ را امتحان کنید.
 
 
 
 
پنجره‌ای مشابه تصویر زیر باز خواهد شد (این تصویر از مرورگر فایرفاکس گرفته شده است). عنوان این پنجره در فایرفاکس و گوگل کروم Authentication Required و در اینترنت اکسپلورر Windows Security است. همان گونه که در شکل زیر می بینید دو فیلد وجود دارد که در یکی از آن‌ها نام کاربری و دیگری رمزعبور مودم را وارد می کنید. نام کاربری و رمز عبور پیش فرض درصورتی که قبلاً تغییر داده نشده باشد معمولا admin و admin است اگر آن را تغییر داده‌اید، یوزر و پسورد جدید را وارد کنید. در صورت اشتباه بودن رمز یا نام کاربری، تنها راه reset تنظیمات مودم به صورت دستی است .
 
 
 
در دسته‌ای از مودم روترهای وایرلس ADSL ، رابط کاربر به رنگ نارنجی است این نوع مودم قابلیت اتصال مستقیم به اینترنت را دارند . از این دسته از مودم روترها می‌توان TD-W8961ND را نام برد که آموزش زیر بر روی آن انجام گرفته است.
پس از ورود با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد.
 
 
 
 

به تب Quick Start رفته و بر روی RUN WIZARD کلیک کنید.

 

حال پنجره دیگری مشابه تصویر زیر باز خواهد شد

چندین بار روی NEXT کلیک کنید تا به صفحه‌ای با عنوان Quick Start - Wlan برسید. این صفحه مانند تصویر زیر است.

فیلدهای مشخص شده را به این صورت تکمیل کنید

برای قسمت Access Point گزینه Activated را بزنید تا قابلیت وای فای فعال شود.

در قسمت SSID نامی برای وای فای خود انتخاب کنید. این نام در سایر دستگاه‌هایی که قصد وصل شدن به شبکه وایرلس را داشته باشند قابل مشاهده خواهد بود.
 
در قسمت Authentication Type، نوع اعتبار سنجی مورد نظر را انتخاب کنید. به شدت توصیه می‌شود که این مورد را روی WPA-PSK/WPA2-PSK یا حداقل WPA2-PSK تنظیم کنید.
 
در قسمت Encryption نیز روش رمزگذاری پاکت‌های داده را انتخاب کنید. گزینه‌ای که شامل هر دو رمزگذاری TKIP و AES باشد، بهترین گزینه است. درغیر این صورت اگر دستگاه‌ها از AES پشتیبانی می‌کنند، گزینه AES و درصورتی که پشتیبانی نمی‌کنند، گزینه TKIP که امنیت و سرعت کمتری نسبت به AES دارد را انتخاب کنید.
 
سپس قسمت Pre-Shared Key را با رمز عبور دلخواه خود پر کنید. این رمز عبور برای اتصال به وای فای شما استفاده خواهد شد و طول آن باید بین ۸ تا ۶۳ کاراکتر باشد و فقط اجازه استفاده از کاراکترهای ASCII (انگلیسی، اعداد و نمادهای رایج) را دارید.
 
در آخر پس از پر کردن کامل فرم، روی NEXT کلیک کنید. صفحه بعدی یک صفحه تایید است، درصورت اطمینان از تنظیمات انجام شده، دوباره روی NEXT کلیک کنید تا با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مواجه شوید.
 
 
 
حال برای دسترسی به وای فای شما به رمزعبوری که در قسمت Pre-Shared Key وارد کرده‌اید نیاز است.
 
 

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.