آموزش تغییر دادن رمز عبور Wifi برای مودم TP-LINKبا رابط سبز رنگ

+1
+50
1393/12/16 1 712 ش.روستایی
 
دلایل متعددی  وجود دارد که یکی از مهمترین این دلایل، جلوگیری از دسترسی افراد غیرمجاز به شبکه شما و استفاده از اینترنتتان است. بسیاری از افراد با هک کردن پسورد وای فای سایر افراد، به صورت غیرمجاز و بدون محدودیت از آن استفاده می‌کنند. علاوه بر این که این افراد از اشتراک اینترنت وی استفاده می‌کنند، خطری جدی برای همه کامپیوترهای موجود در شبکه نیز به شمار می‌روند. بنابراین گذاشتن پسورد روی وای فای و تغییر دادن رمز عبور هر از چندگاهی می‌تواند تا حدود بسیار زیادی از دسترسی هکرها و سایر تهدیدات جلوگیری کند. قبل از این که رمز عبور خود را عوض کنید، بهتر است به این نکته توجه کنید که گذاشتن رمزهایی مانند ۱۲۳۴۵۶۷۸، ۰۰۰۰۰۰۰۰۰، password و ... تفاوتی با نگذاشتن رمز نداشته و فقط کار هکر را چند ثانیه‌ای به تاخیر می‌اندازد. پیش از خواندن نحوه رمزگذاشتن روی وای فای، به شدت توصیه می‌شود که بندهای زیر را بخوانید.
 
 

نحوه تغییر دادن رمز وای فای

 
۱- ابتدا مرورگر خود را باز کرده و در قسمت وارد کردن آدرس ، آدرس Gateway که معمولاً ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ است را وارد کنید و کلید اینتر را بزنید. درصورت نرفتن به این آدرس، ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ را امتحان کنید.
 
 
 
 
۲- پنجره‌ای مشابه تصویر زیر باز خواهد شد (این تصویر از مرورگر فایرفاکس گرفته شده است). عنوان این پنجره در فایرفاکس و گوگل کروم Authentication Required و در اینترنت اکسپلورر Windows Security است. همان گونه که در شکل زیر می بینید دو فیلد وجود دارد که در یکی از آن‌ها نام کاربری و دیگری رمزعبور مودم را وارد می کنید. نام کاربری و رمز عبور پیش فرض درصورتی که قبلاً تغییر داده نشده باشد معمولا admin و admin است اگر آن را تغییر داده‌اید، یوزر و پسورد جدید را وارد کنید. در صورت اشتباه بودن رمز یا نام کاربری، تنها راه reset تنظیمات مودم به صورت دستی است .
 

نوعی دیگری از دستگاه‌های شبکه وجود دارد که به جای اتصال مستقیم به اینترنت (همانند مودم‌های ADSL) ابتدا به یک مودم دیگر وصل شده و از طریق آن، به کاربران به صورت بیسیم (Wireless) اجازه اتصال به مودم و در نهایت اینترنت را می‌دهند. یکی از این دستگاه‌ها TL-WA850RE است که آموزش زیر طبق این مدل نوشته شده است.

پس از ورود با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مواجعه خواهید شد.
 
 
در منوی سمت چپ، بر روی Wireless کلیک کنید و بخش Wireless Security را باز کنید.
 
 
 فیلدهای مشخص شده را به این صورت تکمیل کنید:
 
ابتدا تیک نوع امنیت خود را بزنید. این تیک می‌تواند بر روی Disable (بدون امنیت)، WPA/WPA2 (امنیت بالا، توصیه می‌شود) یا WEP (امنیت بسیار پایین) باشد. گزینه‌ای که ما توصیه می‌کنیم، WPA/WPA2 است این گزینه می‌تواند به صورت Personal (همانن تصویر بالا) یا Enterprise باشد. که پیکربندی Personal راحت تر است.
در قسمت Version، الگوریتم مورد نظر را انتخاب کنید. بتوصیه ما این است که این مورد را روی WPA2-PSK یا حداقل WPA-PSK یا درصورت نیاز بر روی حالت خودکار (Automatic) تنظیم کنید.
در قسمت Encryption نیز روش رمزگذاری پاکت‌های داده را انتخاب کنید. گزینه‌ای که شامل هر دو رمزگذاری TKIP و AES باشد (یعنی گزینه خودکار یا Automatic)، بهترین گزینه است. درغیر این صورت اگر دستگاه‌ها از AES پشتیبانی می‌کنند، گزینه AES و درصورتی که پشتیبانی نمی‌کنند، گزینه TKIP که امنیت و سرعت کمتری نسبت به AES دارد را انتخاب کنید.
سپس قسمت Wireless Password را با رمز عبور دلخواه خود پر کنید. این رمز عبور برای اتصال به وای فای شما استفاده خواهد شد و طول آن باید بین ۸ تا ۶۳ کاراکتر باشد و فقط اجازه استفاده از کاراکترهای ASCII (انگلیسی، اعداد و نمادهای رایج) را دارید.
 برای ذخیره کردن تنظیمات، بر روی Save در پایین صفحه کلیک کنید.
 
 
ممکن است Extender (گسترش دهنده - که به این نوع از روترها گفته می‌شود) شما چند کاناله باشد در این صورت ابتدا باید کانال مورد نظر را از ابتدای همین صفحه انتخاب کرده سپس تنظیمات امنیتی آن را تغییر دهید.نکته: ممکن است Extender (گسترش دهنده - که به این نوع از روترها گفته می‌شود) شما چند کاناله باشد در این صورت ابتدا باید کانال مورد نظر را از ابتدای همین صفحه انتخاب کرده سپس تنظیمات امنیتی آن را تغییر دهید.
 
 

دیدگاه ها (1)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.