آموزش تبدیل فایل پاورپوینت به ویدئو

+1
+34
1394/02/23 0 23 ش.روستایی

برای اینکه بتوانید یک مجموعه‌ی اسلاید را در قالب فایل ویدیویی ذخیره کنید، ابتدا باید مجموعه‌ای از اسلاید‌ها را در کنار هم قرار دهید. پس از آنکه اسلاید‌های خود را ایجاد کردید، در منوی بالای پاورپوینت روی File کلیک کنید.

آموزش تبدیل فایل پورپوینت به ویدئو

در این مرحله روی گزینه‌ی Export کلیک کنید و سپس Create a Video را انتخاب کنید.

آموزش تبدیل فایل پاورپوین به ویدئو

پس از کلیک روی Create a Video  ، پنجره‌ای با همین نام نمایان خواهد شد. در این پنجره چندین لیست وجود دارد که مربوط به گزینه‌های دخیره‌سازی ویدیو می باشد.

آموزش تبدیل فایل پاورپوین به ویدئو

اولین منو امکان انتخاب کیفیت ویدیوی انتخابی را برای کاربر مهیا می‌کند. همانطور که در تصویر زیر نیز مشاهده می‌کنید، سه گزینه برای انتخاب وجود دارد که هر یک کیفیت ویدیو را مشخص می‌کند.

گزینه‌ی اول: بهترین کیفیت را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

گزینه‌ی دوم: کیفیت متوسطی داشته و حجم آن نیز چندان زیاد نیست.

گزینه‌ی سوم : برای استفاده از گجت‌های موبایل در نظر گرفته شده است.

آموزش تبدیل فایل پاورپوینت به ویدئو

دومین منو امکان اضافه کردن زمان‌بندی یا توضیحات صوتی روی متن را امکان‌پذیر می‌کند. درصورت ایجاد توضیح صوتی و زمان‌بندی روی اسلایدها، گزینه‌ی دوم فعال خواهد شد. برای ایجاد چنین موردی باید روی گزینه‌ی سوم کلیک کنید.

آموزش تبدیل فایل پاورپوینت به ویدئو

پس از این دو منو، نوبت به گزینه‌ای می‌رسد که زمان نمایش هر اسلاید در آن تنظیم می‌شود. این زمان بصورت پیش فرض روی 5 ثانیه تنظیم شده که می‌توان آن را با استفاده از کلیدهای افزایشی و کاهشی تغییر داد. در آخر می‌توان با کلیک روی Create Video، در پایان ویدیو را ایجاد کرد.آموزش تبدیل فایل پاورپوینت به ویدئو

پس از کلیک روی گزینه‌ی Create Video پنجره‌ی انتخاب مسیر ذخیره‌ی ویدیو باز می‌شود که می‌توانید از طریق آن محل ذخیره شدن ویدیو را انتخاب کرده و سپس روی کلید Save کلیک کنید.

آموزش تبدیل فایل پاورپوینت به ویدئو

همزمان با ایجاد فایل ویدیویی، نواری در پایین، پیشرفت کار را نمایش می‌دهد. با پایان یافتن ایجاد ویدیو، نوار نیز پر می‌شود.

آموزش تبدیل فایل پاورپوینت به ویدئو

با دو بار کلیک کردن روی ویدیو، می‌توان تصاویر مربوط به پلیر مورد نظر را مشاهده کرد. باید به این نکته توجه داشت که در صورت بالا بودن تعداد اسلایدهای نمایش داده شده و همچنین تنظیم زمان بیشتر برای هر اسلاید، زمان ویدیو و حجم ویدیو نیز افزایش می‌یابد.

او

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.