آموزش به اشتراک گذاشتن اینترنت گوشی هوشمند

+1
+45
1394/01/24 0 81 ش.روستایی

تمام گوشی های هوشمند می توانند اتصال داده خود را با دیگر دستگاه ها به اشتراک بگذراند. این اتفاق می تواند از طریق وای فای، کابلUSB  و یا بلوتوث صورت گیرد. 

راه های مختلف برای به اشتراک گذاری اینترنت تلفن همراه :

iOS PersonalHotspot

کابل USB:

گوشی های هوشمند قابلیت به اشتراک گذاری اینترنت را از طریق کابل USB فراهم می کنند. آن ها اتصال به لب تاپ و حتی کامپیوترهای رومیزی را نیز ارائه می دهند. این روش سریع تر از وای فای عمل می کند و همچنین به طور مستقیم از برق لب تاپ برای تغذیه گوشی استفاده خواهد شد. پس شما می توانید که بدون وای فای و با اتصال USB اینترنت یک دستگاه را تامین کنید چراکه گوشی های هوشمند دارای یک پورت هستند.

وای فای:

هنگامی که شما از این ویژگی استفاده می کنید تلفن همراه شما یک شبکه محلی وای فای ایجاد می کند و شما می توانید دستگاه های خود را همانند یک شبکه معمولی به آن متصل کنید و تلفن همراه شما اتصال اینترنت را به اشتراک می گذارد. همچنین می توانید که رمز عبور و دستگاه های متصل به تلفن همراه خود را مدیریت و پیکر بندی کنید. شما می توانید سرعت بالایی را حتی با اتصال چند دستگاه دریافت کنید.

بلوتوث:

شما همچنین می توانید که اتصال داده گوشی هوشمند خود را از طریق امواج بلوتوث به اشتراک بگذارید که این به عنوان یک شبکه شخصی بلوتوث یا PAN عمل می کند. این روش مقداری کند تر از وای فای عمل می کند و روند جفت شدن دستگاه ها با بلوتوث کمی پیچیده تر و روش آن طولانی تر از وای فای است. روشن ماندن بلوتوث عمر باتری را به سرعت کاهش می دهد پس این روش چندان جالب نیست.

tethering&portable hotspot

 

 

نحوه به اشتراک گذاشتن اینترنت:

 قبل از به اشترامک گذاشتن اینترنت باید اتصال داده شما فعال باشد. به عنوان مثال در آیفون در صفحه تنظیمات باید به Personal Hotspot و در دستگاه های اندرویدی باید منوی Tethering & portable hotspot را در صفحه تنظیمات پیدا کنید که البته به نسخه اندروید شما بستگی دارد و باید اندروید ۴٫۲٫۲ به بالا را داشته باشید. پس از انتخاب منوی گفته شده می توانید یکی از روش های بلوتوث وای فای و یا کابل یو اس بی را انتخاب کرده و به راحتی متصل شوید که این امر در دستگاه های اندرویدی بسیار ساده تر است.
 
 
 

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه ها

Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.